AKCJA „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ” – BOOKCROSSING !!!

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing - „Uwolnij książkę”.

Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei nasza szkoła przypomina o trwającej akcji i zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i nauczycieli do włączenia się. W związku z tym można przynosić do biblioteki książki z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na regale, umieszczonym w holu przy bibliotece szkolnej. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również zostały „uwolnione”.

Dziel się z innymi radością czytania !!!!