SERIA KSIĄŻEK ZWIADOWCY

Autorem dwunastotomowej serii książek pt. "Zwiadowcy” jest australijski pisarz John Flanagan.

Wielomilionowa sprzedaż w ponad 30 krajach przyczyniła się do popularności książek tego pisarza. Obecnie „Zwiadowcy” znajdują się na liście bestselerów w czasopiśmie New York Times.

Seria opowiada o przygodach Willa, który mieszkał w zamkowym sierocińcu. W Dniu Wyboru zostaje uczniem ponurego zwiadowcy imieniem Halt i wyprowadza się z zamku. Korpus Zwiadowców to elitarna grupa składająca się z pięćdziesięciu mężczyzn. Obowiązkiem każdego z nich jest pilnowanie porządku w królestwie i dostarczanie informacji królowi Araluenu Duncanowi.

W książce występuje walka dobra z złem, na co wskazuje występowanie postaci pozytywnych, np.: główny bohater Will "Treaty", Halt O’Carrick, Horace Altman (Rycerz Dębowego Liścia), Baron Arald; jak i negatywnych: zbuntowany lord Morgarath, Temudżeini lub senshi Arisaka.

Zwiadowcy jest to powieść pełna bardzo ciekawych przygód i tajemnic. Osadzona jest w fikcyjnym świecie, stylizowanym na średniowieczu. Jest ona pełna humoru i nagłych zwrotów akcji. Autor wykorzystuje elementy dawnych kultur. Poznajemy świat Beduinów lub Sensei. Opowiada o braterstwie, męstwie i odwadze. Możemy także zauważyć niezwykłą więź między ludźmi a ich wierzchowcami, na co wskazuje fragment, który opisuje polowanie na dzika. Koń Willa, Wyrwij był w stanie poświecić się dla swojego właściciela. Zaatakował dzika, ratując w ten sposób życie głównemu bohaterowi powieści.

Seria książek "Zwiadowcy" jest niezwykle interesującą i pouczającą lekturą. Powieść wciąga i sprawia, że ma się ochotę wielokrotnie do niej wracać. Potrafi rozbawić, a także zaskoczyć.

Serdecznie zapraszamy po książki do biblioteki szkolnej

LEKCJA BIBLIOTECZNA

W ramach projektu NPRCZ biblioteka szkolna zakupiła książki min. o ekonomii i oszczędzaniu.

Dnia 25.10.18r. klasa VII A uczestniczyła w lekcji bibliotecznej związanej z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania przypadającego na dzień 30. 10. 2018 r.

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy okolicznościowej znajdującej się w gablotach, w holu głównym szkoły.

Wystawa składa się z książek zakupionych w ramach programu NPRCZ, zdjęć i symboli narodowych.

INFORMACJA

Informujemy, iż w szatni znajduje się nowa tablica z informacjami i ogłoszeniami dla uczniów i rodziców.

Zapraszamy do śledzenia informacji.

Biblioteka szkolna zaprasza po bajkę o misiu.

KONKURS RECYTATORSKI

Biblioteczny konkurs recytatorski to już czternastoletnia tradycja.W tym roku w konkursie pt. "Moja wielka i mała ojczyzna" wzięły 42 osoby.

Oto lista laureatów.