Koło MAŁY PRZYRODNIK

Fioletowe tło, białe i niebieskie litery, grafika: pipeta, menzurka, małę pojemniki.

Koło MAŁY PRZYRODNIK (gr 1 i gr 2), bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy”, którego celem jest:

• Nauka poprzez doświadczanie i zabawę.
  • Wykorzystanie TIK w edukacji.
  • Przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym znanych postaci ze świata nauki.
  • Zdobywanie wiedzy na temat znanych naukowców oraz ich odkryć.
  • Rozbudzanie zainteresowania dzieci światem nauki.
  • Zdobywanie wiedzy na temat znanych naukowców oraz ich odkryć.
  • Poznawanie różnorodnych eksperymentów oraz danie możliwości nauki poprzez doświadczanie za pomocą wykonywanych samodzielnie eksperymentów.

Zapoznamy się z postaciami siedmiu naukowców oraz wykonamy siedem wskazanych eksperymentów.

Trening w IC

Zabawy z wspinaniem, przechodzeniem po linach czyli trening zwinności i siły mięśni.

Boisko szkolne - dzieci na drabinkach.

Kolorowy tydzień warzywno - owocowy

Kolorowy tydzień w klasach pierwszych kończymy przedstawiając fioletowe warzywa i owoce - pomagające nam w zapamiętywaniu, działające pozytywnie i zwalczające stres oraz ważne dla naszej krwi!

Sala lekcyjna - uczniowie siedzą na podłodze, w dłoniach trzymają rysunki z fioletowymi owocami i warzywami.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasy 3b, 3c i 3d sprawdziły swoją znajomość mnożenia na turnieju matematycznym. Zabawom towarzyszyło dużo emocji, ale praca zespołowa opłacała się, gdyż nagrodą dla każdej klasy była duża tabliczka czekolady.

Sala gimnastyczna - uczniowie siedzą na trybunach, trzymaja kartki z tabliczka mnożenia.

Wyjście do Akwarium Gdyńskiego

Na koniec tygodnia klasa 3a wybrała się do Akwarium Gdyńskiego. Braliśmy udział w lekcji o mieszkańcach Bałtyku i zwiedzaliśmy Akwarium. To była wspaniała wycieczka!

Grupa dzieci przed Akwarium Gdyńskim.

Jesienne owoce

Nasi najmłodsi uczniowie.

Sala lekcyjna - dziewczynka, chłopiec, na stoliku dynie, marchewki, pomarańcza.

06. 10. 2023 r.

Owoce zjedzone, kasztany wyzbierane, nowe gry chodnikowe wypróbowane - fajnie jest w tej naszej szkole!!!!!

Boisko szkolne - dziewczynki grające w klasy.

Kolorowy tydzień warzywno - owocowy

Zielone warzywa i owoce w kolejnym dniu kolorowego tygodnia klas 1 zadbały o zdrowie i urodę! Jedliśmy gruszkę, paprykę, sałatę i ogórki. Dziewczynki robiły ogórkowe maseczki!

Bordowy materiał, zielona papryka, ogórki, kalarepka, gruszki, talerz z pokrojonymi ogórkami, zielone maskotki: dwa ogórki.

Zdrowo i kolorowo

Czyli owocowo - było również w 2c.

Prace dzieci - kolorowanki: koszyki z owocami.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w klasie 2d

Przezroczysty pojemnik - pokrojone truskawki, cząstki mandarynek, maliny, jogurt.