Lekcja otwarta z języka niemieckiego

Uczniowie z klas VI wzięli udział w Lekcji Otwartej z języka niemieckiego. Poznali pierwsze słówka w języku niemieckim, układali mapę Niemiec z puzzli i nauczyli się nazw miast. Obejrzeli również film przygotowany przez uczniów z klasy VIII B (Im Gemüseladen) i odpowiadali na pytania związane ze scenką w sklepie. Za aktywny udział otrzymali dyplomy i coś słodkiego:)

09. 01. 2020 r.

Napisaliśmy kartki do Powstańców Warszawskich

Uczniowie klas VII oraz VIII b i c z naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterOn. We wrześniu, na lekcjach historii, samodzielnie, posługując się stroną BohaterOn poznali sylwetki żyjących jeszcze żołnierzy Powstania Warszawskiego. Następnie napisali kartkę lub list do wybranego przez siebie Bohatera, wyrażając swój spersonalizowany podziw dla Jej/Jego dokonań, odwagi i poświęcenia. Wysłaliśmy blisko 100 kartek i listów :-)

Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Balsewicz.

07. 01. 2020 r.