Unsere Briefe - korespondencja w języku niemieckim

W ramach projektu „Wir lernen uns kennen” uczniowie z klasy 7A wymienili się listami z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie. W języku niemieckim opisali swoje życie rodzinne i szkolne. Napisali też o swoich przyjaźniach, pasjach oraz jak spędzają czas wolny. Było to dla siódmoklasistów nowe i ciekawe doświadczenie. Wszyscy bardzo ucieszyli się z otrzymanej korespondencji.

27. 03. 2024 r.

Jak kształtować poczucie odpowiedzialności i wrażliwości przy okazji Świąt Wielkanocnych?

W dniu dzisiejszym w piórnikach i śniadaniówkach uczniów klasy 5c zamieszkały pisankowe maleństwa. Wtorek upłynął nam na wspólnym działaniu i integracji. Dzieci losowo dobrane w pary otrzymały jajka, którym namalowały buźki, ozdobiły je, nadały imiona, przygotowały mieszkanka, posłanka i przez cały dzień sprawowały nad nimi opiekę. Do końca lekcji udało się przetrwać wszystkim surowym jajkom 👍🫶😘💪🐰
W taki oto sposób czas Wielkanocy nadażył się do kształtowania ważnych umiejętności społecznych. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, opiekuńczością, wrażliwością, dobrocią.
Brawo 5c.

Galeria zdjęć >