Klasa VIII B na lekcji języka niemieckiego

Klasa 8B na lekcji języka niemieckiego opanowała czas przeszły Perfekt "śpiewająco". Gratulujemy kreatywności wszystkim uczniom 😉.

15. 02. 2020 r.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace

11 marca odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace. Udział w nim kosztuje 10 zł. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić u nauczycieli języka angielskiego i wpłacić wymaganą kwotę do 10 lutego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8.

Testy z poprzednich lat można zobaczyć na stronie Łowcy Talentów Jersz

01. 02. 2020 r.

Sukcesy uczniów w konkursach z języka angielskiego

Maja Serowska z klasy 8 C przeszła przez etap szkolny, następnie rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego i teraz weźmie udział na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 13 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

Stanisław Połetek z klasy 5D uzyskał 218 na 240 punktów w konkursie Olimpus z języka angielskiego i otrzymał dyplom laureata. Staś przeszedł także do etapu międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego Hooray! I know English dla klas 4-7. Konkurs odbędzie się 6 marca w SP 44 w Gdyni.

01. 02. 2020 r.

Gry korytarzowe

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Cisowa Samorząd Szkolny postarał się umilić czas przerw uczniów klas młodszych i starszych - nowe gry korytarzowe już czekają! Dziękujemy panu Pawłowi Koryckiemu za pomoc w naklejaniu!🤩

31. 01. 2020 r.

Lekcja otwarta z języka niemieckiego

Uczniowie z klas VI wzięli udział w Lekcji Otwartej z języka niemieckiego. Poznali pierwsze słówka w języku niemieckim, układali mapę Niemiec z puzzli i nauczyli się nazw miast. Obejrzeli również film przygotowany przez uczniów z klasy VIII B (Im Gemüseladen) i odpowiadali na pytania związane ze scenką w sklepie. Za aktywny udział otrzymali dyplomy i coś słodkiego:)

09. 01. 2020 r.

Napisaliśmy kartki do Powstańców Warszawskich

Uczniowie klas VII oraz VIII b i c z naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterOn. We wrześniu, na lekcjach historii, samodzielnie, posługując się stroną BohaterOn poznali sylwetki żyjących jeszcze żołnierzy Powstania Warszawskiego. Następnie napisali kartkę lub list do wybranego przez siebie Bohatera, wyrażając swój spersonalizowany podziw dla Jej/Jego dokonań, odwagi i poświęcenia. Wysłaliśmy blisko 100 kartek i listów :-)

Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Balsewicz.

07. 01. 2020 r.