Aktualności

Praca VIII A na godzinie wychowawczej


Klasa VIII A wykonywała dzisiaj (tj. 10. 10.) smaczne, zdrowe sałatki, które potem uczniowie degustowali.

10. 10. 2019 r.

Wycieczka klas ósmych do Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof


W środę 9 października klasy ósme zwiedzały Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Stutthofie. W ten sposób uczniowie wraz z nauczycielami pragnęli oddać hołd ofiarom hitlerowskich zbrodni dokonanych w czasie II wojny. Wycieczka okazała się poruszającą lekcją historii. Uczniowie byli bardzo skupieni na przekazie przewodnika, zachowywali się w sposób nadzwyczaj godny. Szczególna cisza zapadła przy komorze gazowej oraz w komorze pieców krematoryjnych. Tu uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych a także zapalili znicze. Cennym uzupełnieniem tej swoistej, żywej lekcji historii był pokaz filmów dokumentalnych, które przedstawiły widok obozu tuż po wyzwoleniu oraz procesy zbrodniarzy. Uczniowie stwierdzili, że każdy człowiek powinien choć raz w życiu odwiedzić takie muzeum, żeby uzmysłowić sobie rozmiar okrucieństwa zbrodni hitlerowskich i nieść w kolejne pokolenia pamięć o ofiarach.

09. 10. 2019 r.

V D na "Leśnej ekspedycji" w Adventure Park


30 września 2019 roku klasa 5D była na "Leśnej ekspedycji" w Adventure Park na Kolibkach. Żeby wykonać zadania, trzeba było współpracy w parach i grupach, zaufania do siebie nawzajem. Uczniowie dzielnie wywiązali się z całego programu zajęć nie zważając na deszcz i błoto. Ich zdaniem bez umorusania się, nie byłoby tak sympatycznej integrującej zabawy. Do domów wrócili zadowoleni z apetytem na powtórkę takiej ekspedycji.

30. 09. 2019 r.

VIb i VIC na wycieczce na Westerplatte i do Gdańska


25 września klasy VIb i VIc wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Zwiedziliśmy Główne Miasto, gdzie nie mogło zabraknąć wizyty u Neptuna oraz Westeplatte, gdzie Pani Przewodnik opowiedziała nam o bohaterskiej obronie tego miejsca we wrześniu 1939 roku. To był bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

26. 09. 2019 r.

V D na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni


20 września 2019 roku klasa 5D obejrzała film pt. "Szaleństwa Panny Ewy" oraz spotkała się z reżyserem tego filmu, Kazimierzem Tarnasem. Projekcja filmu odbyła się w ramach Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, którego integralną częścią jest "Gdynia dzieciom". Uczniowie mieli możliwość zadania pytań reżyserowi filmu i wysłuchania jego wypowiedzi na temat powstania "Szaleństw Panny Ewy".

21. 09. 2019 r.

Uczniowie klasy V B i VI C gośćmi Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni


18 września klasy V B i VI C wybrały się do Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni, gdzie w ramach 16 edycji projektu Gdynia Dzieciom realizowanego podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych obejrzeliśmy film pt. "Władcy Przygód. Stąd do Oblivio", którego główni bohaterowie Franek i Izka odkrywają, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Ta dwójka dzieciaków sprowadza rockandrollowego uciekiniera z innego wymiaru ściganego przez bezwzględnych łowców głów i żeby go uratować muszą oni znaleźć sposób, aby wysłać go z powrotem do jego świata.
Po projekcji filmu uczniowie spotkali się z jego twórcami, którym mogli zadawać różne pytania.

20. 09. 2019 r.

Akcja wolontariuszy na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca


W dniach 18 i 19 września, w czasie zebrań z rodzicami, wolontariusze akcyjni gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca ze Szkoły Podstawowej nr 31 z pomocą Mam z Rady Rodziców rozprowadzali kalendarze na nowy rok kalendarzowy. Środki pozyskane w tej akcji będą przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym i Darczyńcom.

20. 09. 2019 r.

VI B na warsztatach


4 września 2019 klasa VI b wzięła udział w warsztatach pt. "Flaga, bandera, orzeł biały. Symbole tożsamości narodowej Polaków" organizowanych przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co symbolizują nasze barwy narodowe, czym jest bandera i jak na przestrzeni wieków zmieniało się nasze godło. Ta historyczna wycieczka w przeszłość doskonale wpisała się w klimat obchodzonych w tych dniach obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. To była bardzo ciekawa wizyta, a nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą naszych symboli narodowych.

04. 09. 2019 r.