Pierwsze zwiastuny wiosny w wykonaniu Świetliczaków

04. 03. 2021 r.

Kwiatki wykonane przez dzieci ze świetlicy 🥀🌻🌼

25. 02. 2021 r.

Kotek - pacynka

· kartka (biała, czarna lub brązowa) z bloku technicznego
· guzik
· zielony i czarny papier kolorowy
· czarny pisak
· klej biurowy i Wikol
· nożyczki.
Kartkę składamy na pół i zginamy z dwóch stron uszy. Sklejamy brzegi po obu stronach, aby naszego kotka można było założyć na rękę. Pracę ozdabiamy naklejając kocie oczy wycięte z zielonego papieru kolorowego (na oczach rysujemy pisakiem czarne, pionowe kreski), na środku naklejamy guzik (nos), z dwóch stron nosa doklejamy czarne paski wycięte z papieru kolorowego, pod nosem rysujemy pisakiem pyszczek. Tak wykonany kotek może służyć do zabaw w kąciku teatralnym.

25. 02. 2021 r.

Calineczka

Mamy dla Was propozycję obejrzenia spektaklu teatralnego "Calineczka". Miłego oglądania !!!

"Calineczka" widowisko bajkowe z okazji mikołajek >

Teatr >

24. 02. 2021 r.

Teatrzyk z kartonu

Dzisiaj proponujemy zrobić teatrzyk z kartonu. Przygotujcie materiały i do pracy.
Materiały:
Kartonowe pudełko – najlepiej wąskie z frontem w kształcie prostokąta
Kolorowy blok techniczny
Nożyk
Nożyczki
Klej do papieru
Taśma lub klej na gorąco
Sznurek lub wstążka
Ołówek
Linijka lub miarka
Jak zrobić teatrzyk z kartonu?
Jeśli masz kolorowe pudełko to rozpocznij od rozcięcia to, tak aby teatrzyk był z gładkiego, brązowego kartonu.
Następnie w przedniej części, która będzie służyło jako przód teatru, narysuj ołówkiem okienko zostawiając cztero centymetrowe boki. A w tylnej części podstawę obetnij na równo, aby nie przeszkadzała aktorom. Pozostałe boki zostaw grubości bocznych ścian kartonu i przetnij na skos w górnych rogach, tak aby po złożeniu można było je zagiąć do środka.
Teraz złóż pudełko i sklej klejem lub taśma. Zagnij boki od wewnętrznej strony, aby nie było ich widać od frontu, a jednocześnie aby stabilizowały pudełko. Przymocuj klejem lub taśmą.
Rama teatrzyku jest już gotowa, a kolejnym krokiem jest zrobienie zasłon i kotary z kolorowego kartonu. W tym celu odrysuj talerz na czerwonym kartonie i wytnij 2 fragmentu.
Następnie odrysuj szklankę wzdłuż kartonu, aby zrobić górną część kotary.
Przyklej wszystkie elementy na przedniej części pudełka i na koniec dodaj kokardki w zgięciach zasłon.
Dodatkowo możecie zrobić zrobić dekoracje np. z niebieskiej kartki bloki technicznego fale na morzu.

24. 02. 2021 r.

Pomysłowe prace plastyczne wykonane przez dzieci ze świetlicy

23. 02. 2021 r.

Przygoda z teatrem

Zaczynamy przygodę z teatrem. Na początek chciałybyśmy żebyście obejrzały krótki film edukacyjny jak powstaje spektakl teatralny.

Jak powstaje spektakl teatralny? >

Mamy dla Was propozycję zrobienia kukiełek teatralnych z drewnianych łyżek. Cała instrukcja w filmiku poniżej. Do dzieła!

Jak zrobić kukiełkę z drewnianej łyżki >

Poznaj teatr i rozwiąż quizy.

23. 02. 2021 r.

Czerwony kapturek

W tym tygodniu jesteśmy w świecie baśni. Mamy dla Was propozycję pracy plastycznej związanej z bajka "Czerwony kapturek". Przygotujcie materiały i do dzieła!
Materiały:
· papierowy talerzyk
· klej
· nożyczki
· blok techniczny
· marker
· oczy
· kredki
· druciki kreatywne
· mazaki
· wełna.
Z czerwonego talerzyka wycinamy całą postać. U góry robimy okrągły otwór (twarz) pod który podklejamy wełniane włosy i jasny papier. Ozdabiamy buzię, z drucików kreatywnych robimy ręce i nogi. Z zielonych kartonów wycinamy trawę. Rysujemy kredkami głowę wilka i umieszczamy z boku kartonu. Kolorujemy karton mazakami aqurelle. Wycinamy z nich kępki krzaków. Doklejamy. Smarujemy wodą.

22. 02. 2021 r.

Super Świetliczak

I semestr w świetlicy szkolnej zakończyliśmy wyborem Super Świetliczaka.
Przez kilka miesięcy wychowawcy obserwowali dzieci pod kątem zachowania, koleżeńskości, uczynności, pomocy kolegom i koleżankom. Panie jednomyślnie wybrały dwie uczennice, które zasłużyły na ten tytuł:
Julia Wasak z klasy IIa i Iga Krajewska z klasy 0B.
Serdecznie gratulujemy!

17. 02. 2021 r.

Wyniki testu o Gdyni

Gdynia to miasto w którym mieszkamy. Ostatnio dowiedzieliśmy się o niej wiele ciekawych rzeczy, które wykorzystaliśmy rozwiązując test z wiedzy o Gdyni. Wzięło w nim udział 18 osób.
Zwycięzcami okazali się:
Jaś Osiński
Milena Młodzianowska
Tymoteusz Petta.
Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki.
Gratulujemy!

16. 02. 2021 r.

Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „95. urodziny Gdyni” zorganizowanego przez świetlicę szkolną:
I miejsce Milena Młodzianowska z klasy IIIa
II miejsce Julia Wasak z klasy IIa
III miejsce Paweł Petta z klasy Ia
Wyróżnienia otrzymują: Michał Błachnio, Cyprian Duchnowicz, Jakub Kozieł, Wiktoria Klein, Kacper Ossowski, Pola Gustke.
Wszystkie prace konkursowe umieszczone są na tablicy i w gablocie w holu szkoły.

16. 02. 2021 r.

Prace ze świetlicowego konkursu plastycznego "95. Urodziny Gdyni"

11. 02. 2021 r.

Dno morza - malowanie farbami plakatowymi

30. 01. 2021 r.

Rybki akwariowe - wycinanka z kolorowego papieru

Pejzaż morski - techniki ròżne

Kolorowe rybki - wycinanka

Legendy o Morzu Bałtyckim

Legendy >

29. 01. 2021 r.

Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie >

28. 01. 2021 r.

Rozkoduj hasło

Rozkoduj hasło o Gdyni.

Hasło 1 >

Hasło 2 >

Quiz o Gdyni

Zapraszam Cię do wypełnienia quizu - świetnej zabawy :)

Quiz >

Krzyżówki

Zapraszam Cię do wypełnienia quizu - świetnej zabawy :)

Krzyżówka 1 >

Krzyżówka 2 >

Pejzaż zimowy

22. 01. 2021 r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Kwiatki dla Babci i zimowe kubki dla Dziadka w wykonaniu Świetliczaków.

Galeria zdjęć >

22. 11. 2020 r.