Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Jest to również Dzień Języka Hiszpańskiego i Języka Angielskiego.
Z tej okazji powstał Informator Biblioteki "Pod zieloną żabą", w którym czytelnicy znajdą adresy stron do bajek po hiszpańsku. W Informatorze zaprezentowane są również nasze biblioteczne książki z bajkami po angielsku.

23. 04. 2021 r.

Dzień Ziemi

Z okazji przypadającego dziś święta Ziemi, biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia filmu.

22. 04. 2021 r.

Pariilia czyli urodziny Rzymu

W kalendarzu wydarzeń nietypowych dnia 21 kwietnia obchodzone jest święto tzw. Parilia. To święto miasta, urodziny Rzymu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu nawiązującego do tego święta.

21. 04. 2021 r.

Szkolna biblioteczka profilaktyczna

Biblioteka szkolna zachęca rodziców, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej o wychowaniu do zapoznania się z proponowanymi tytułami książek.

Poradnik dla rodziców >

20. 04. 2021 r.

Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia wspominamy Powstanie w Getcie Warszawskim. Tego dnia symbolem pamięci jest żółty żonkil. Zapraszamy do poszukiwania informacji w bibliotece szkolnej.

Koncert w Muzeum POLIN >

19. 04. 2021 r.

Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodziliśmy Święto Chrztu Polski. Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z krótką prezentacją na temat święta.

Przezentacja >

16. 04. 2021 r.

Kwiaty w bibliotece

Czy w domu masz kwiaty w doniczkach?
Książki w naszej bibliotece znajdują się w otoczeniu roślin. Aby kwiaty były ozdobą musimy o nie dbać. Podlewać, wycierać z kurzu, przycinać... Dziękujemy Wolontariuszom za pomoc.
Czy wiesz, że teraz jest najlepszy czas na przesadzanie?

15. 04. 2021 r.

Gry i zabawy, które uczą i rozwijają

Prezentacja książek na temat nauki gier, zabaw, rozrywek dla dzieci

Odszukaj brakujące słowo w programie Wordwall:

Wiosna kolorowa i radosna >

Ułóż puzzle:

Zwierzęta >

13. 04. 2021 r.

Godziny pracy biblioteki szkolnej podczas nauki zdalnej

Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego klas VII - VIII

Przed najstarszymi uczniami naszej szkoły ostatni test w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Za nimi siedem interesujących aczkolwiek często dosć trudnych lektur. Dla uczniów klas ósmych, udział w maratonie jest szansą na zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkoły średniej i to zapewne oni z dużą niecierpliwością czekają na wyniki, ktore organizator ogłosi 30 kwietnia. Wszystkim uczniom naszej szkoły, biorącym udział w maratonie dziękujemy i życzymy powodzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Dzień Czekolady i Dzień Chomika w bibliotece

Podsumowanie Maratonu Czytelniczego klas II - III

Wielki Maraton Czytelniczy wśród młodszych uczniów naszej szkoły cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Drugoklasiści i trzecioklasiści wytrwale czytali wskazane przez organizatora lektury i doskonale radzili sobie z testami, które pisali w czytelni szkolnej ale również zdalnie poprzez aplikację Teams. Bibliotekarze dziękują rodzicom za współpracę, zaangażowanie i pomoc w zdobywaniu książek, co czasami było nie lada wyzwaniem. Więcej informacji na Padlecie. Zapraszamy📚🙂📖📚🙂

Padlet >