Życzenia Wielkanocne dla czytelników

31. 03. 2021 r.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

31. 03. 2021 r.

W zdrowym ciele zdrowy duch

30. 03. 2021 r.

Wielkanocne wierszowanie

29. 03. 2021 r.

Literatura fantasy

26. 03. 2021 r.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Czy znasz książki J. R. R. Tolkiena? Zapraszamy do biblioteki.
John Ronald Reuel Tolkien angielski filolog, wykładowca akademicki oraz pisarz. Znał 30 języków. Największy autor fantastyki na świecie, J.R.R. Tolkien, stworzył świat, który do dziś tętni życiem. Sięgnij po nieśmiertelne, niesamowite opowieści ze Śródziemia. (trylogia Władca Pierścieni, Hobbit).

Gra memo "Czytaj książki Tolkiena"

25. 03. 2021 r.

Wiosna

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu.

Wiosna to czas, kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

Wiosna to szalenie inspirująca pora roku. Natura budzi się do życia, słońce praży coraz mocniej, topnieją śniegi, a nasze głowy napełniają się nowymi, świeżymi pomysłami. Chętniej wychodzimy na dwór, uprawiając różne sporty oraz chętniej zaglądamy do książek. Jesteśmy ciekawi świata, informacji o nim. Czy wiedzieliście, iż wiosna ma cztery oblicza? Co wiosną dzieje się w przyrodzie? Jakie ptaki do nas przylatują? Z pomocą przychodzi szkolna biblioteka, która proponuje wiele ciekawych książek o przyrodzie, w tym także o wiośnie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

A dla chętnych mamy quiz o wiośnie. Link poniżej.

Quiz

24. 03. 2021 r.

Egzamin to wyzwanie

Uczniów klas ósmych i nie tylko, zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, która pomoże opracować plan działania na najbliższe kilka tygodni.

Prezentacja

24. 03. 2021 r.

Biblioteka to źródło informacji...

Przyzwyczailiśmy się, że z biblioteki wypożyczamy lekturę oraz lekką literaturę dziecięcą, młodzieżową czy dla rodziców. Chyba zapomnieliśmy, iż oprócz literatury beletrystycznej, możemy odnaleźć w niej również literaturę popularnonaukową. W naszej szkolnej bibliotece mamy książki poruszające tematy z różnych dziedzin i tak np. o wodzie – dziś Światowy Dzień Wody, o zwierzętach, roślinach, zjawiskach przyrodniczych, metrologicznych i nie tylko. Przygotowując się na lekcje z geografii, fizyki, chemii, a nawet do wychowania fizycznego, uczniowie oraz nauczyciele mogą znaleźć ciekawostki w niedawno zakupionych, jak i w starych, a jednak zawsze aktualnych książkach. Przygotowane w ten sposób przez Was notatki lub prezentacje będą atrakcyjniejsze, niż powielane z Internetu informacje.
Po przejrzeniu encyklopedii dla dzieci i książek o ekologii, z okazji Światowego Dnia Ochrony Bałtyku proponujemy uczniom interaktywną prezentację. Wejdź w link i klikaj na kropki oraz małe zdjęcia:

Link >

22. 03. 2021 r.

Godziny pracy biblioteki szkolnej podczas dni nauki zdalnej

17. 03. 2021 r.

Książka, która mnie nie znudziła

Drodzy Czytelnicy.. Uczniowie i Dorośli
zapraszamy do tworzenia przewodnika po książkach z naszej biblioteki.
Pisząc krótką recenzję o książce, która Ciebie nie znudziła, stajesz się współautorem internetowego przewodnika po zasobach Biblioteki Szkolnej.

17. 03. 2021 r.

Kartki przytulne

Biblioteka szkolna oraz Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji. Szczegóły na
Przytulny domek

oraz na stronie gdyniapozarzadowa.pl

16. 03. 2021 r.

15 marca - Dzień piekarzy i cukierników

15. 03. 2021 r.

14 marca - Dzień liczby Pi

14. 03. 2021 r.

Dzień Matematyki

Dziś swoje święto obchodzi królowa nauk - 12 marca Dzień Matematyki.
Biblioteka szkolna zachęca do wypożyczania książek z matematyką w roli głównej.

12. 03. 2021 r.