Podziękowanie

Biblioteka szkolna dziękuje pani Iwonie i dzieciom z klasy Ia za autografy znanej i cenionej pisarki Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel. Zapraszamy wszystkich do wypożyczania książek tej autorki.

19. 11. 2019 r.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku

13 listopada uczestniczki Wielkiego Maratonu Czytelniczego: Hania z II b, Ola z II d oraz Paulina z III a wraz z paniami z biblioteki szkolnej wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na spotkanie z pisarką, autorką „Faustynki" panią Violettą Piasecką. Udział w spotkaniu był nagrodą dla uczestników, którzy otrzymali w testach największą liczbę punktów.

19. 11. 2019 r.

"Idzie lasem pani jesień"

Świetlica szkolna wraz z biblioteką zorganizowały konkurs recytatorski o tematyce jesiennej. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z Przedszkola nr 56 (grupa Sówki) oraz klasy 0a i 0b z naszej szkoły.
Dzieci nauczyły się trudnych wierszyków, które odważnie zaprezentowały przed jury i rówieśnikami.

Oto lista laureatów:

I miejsce:
Alicja P. 0b
Jan B. 0b

II miejsce:
Maksymilian O. - grupa Sówki

III miejsce:
Ada Z. 0a

Wyróżnienie:
Amelia D. 0b
Patryk P. - grupa Sówki
Krzysztof S. - grupa Sówki
Wiktoria B. 0b

14. 11. 2019 r.

Klasa V D na lekcji bibliotecznej

W środę 13 listopada, klasa V D wzięła udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez p. J. Mienik. W czytelni szkolnej uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób słowniki i encyklopedie uczą oraz pomagają w nauce i życiu codziennym.

14. 11. 2019 r.

05. 11. 2019 r.

Wystawa polscy nobliści

Biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej polskim noblistom w dziedzinie literatury.

31. 10. 2019 r.

Wielki Maraton Czytelniczy - lista lektur

Test w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Pierwszy test w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego już za nami. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy do niego przystąpili, mimo krótkiego czasu na przeczytanie lektury.

Pamiętajcie, do Maratonu Czytelniczego można przystąpić w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Podziękowanie

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup książek 📚 do biblioteki szkolnej na potrzeby Wielkiego Maratonu Czytelniczego📚

Wielki maraton czytelniczy - test

04. 10. 2019 r.