dataROZŚPIEWANA IV D

Klasa 4 d była dziś rozśpiewana na języku angielskim. Uczniowie po raz pierwszy usłyszeli ten utwór na lekcji i spróbowali zaśpiewać z Ava Max. Jak na ten pierwszy raz, wyszło im to całkiem dobrze. Najważniejszy był dobry humor. A z tekstu utworu wiedzą, że każdy jest inny i ma do tego prawo, że nie trzeba wpasowywać się w system.

Filmik

dataWYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU O ZDROWIU

dataPROJEKTY W KLASIE 4B I 4D

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 4D i 4B prezentowali swe projekty na temat świata zwierząt. Projekt wymagał znalezienia informacji na temat 6-8 zwierząt - gdzie żyją, co jedzą, jak wyglądają, czy są niebezpieczne. Można było przedstawić swoje zwierzątko, jeśli je się ma. O 3 zwierzętach trzeba było opowiedzieć samodzielnie. Projekt mógł być wykonany w formie plakatu oraz prezentacji multimedialnej.

data4D NA WARSZTATACH W MARSZEWIE

21 maja 2019 klasa 4D wzięła udział w warsztatach na terenie Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Uczniowie wykonywali zadania w grupach. Dotyczyły one m.in. znajomości tropów zwierząt, roślin leśnych, etapów rozwoju drzew, korzyści związku grzybni z roślinami, wykorzystywania drewna. Jako że tego typu zajęcia zostały przeprowadzone po raz pierwszy w Marszewie, całość warsztatów była filmowana. Uczniowie doskonalili umiejętność pracy zespołowej, zdobywania informacji na podstawie wskazanych źródeł, poszerzyli swą wiedzę z zakresu przyrody.

Po zakończonych 2 godzinnych warsztatach, odbyło się pieczenie kiełbasek.

dataWYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE

W dniach 8-15 mają uczniowie klas IV i V uczestniczyli w warsztatach z "Wychowania komunikacyjnego".

Celem zajęć bylo kształtowanie w młodych ludziach postawy świadomego użytkowania miejskiego transportu zbiorowego. W ramach kursu uczniowie zapoznali się z różnorodnymi formami komunikacji miejskiej oraz ich wpływem na środowisko. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia bezpieczeństwa oraz kultury.

Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i brali udział w zajęciach. Otrzymali również drobne upominki.

dataROWEROWY MAJ

To nic, że pada...przed naszą szkołą rower można schować pod drzewem . Jeździmy, cały czas jeździmy!!! Jesteśmy z Was dumni!!! Rowerowy maj trwa i każdy przejazd jest cenny

data

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO
O ZDROWIU

dataROWEROWY MAJ 2019

Akcja rozkręca się w najlepsze. Coraz więcej uczniów przyjeżdża do szkoły na rowerach, hulajnogach itp.

Przypominamy, że w każdej chwili możecie dołączyć do akcji. Liczy się każdy przejazd i każdy z biorących udział otrzyma w czerwcu nagrodę. Walczymy!

dataHEJT SCHOOL MUSICAL

Dnia 05. 04. 2019 r. klasa IVc pojechała do Gdańska na przedstawienie muzyczne "Hejt School Musical", w którym jedną z ról grał ich klasowy kolega, Eryk Kamiński. Jest to rockowy musical komediowy o przyjaźni, polskim systemie edukacji i... szkolnych kółkach recytatorskich:)

Hejt School Musical to przedstawienie z drapieżnym tekstem, rockową muzyką, dynamiczną choreografią, pięknymi retro-kostiumami i widowiskową grą świateł.

Wszyscy aktorzy grali wspaniale i dostali owacje na stojąco. Gorąco polecamy😊

dataIVB NA WARSZTATACH ROBIENIA PIZZY

W dniu dzisiejszym klasa IV b wzięła udział w warsztatach robienia pizzy. Dzieci zostały wprowadzone w świat gotowania, zagłębiły tajniki przygotowania i wyrabiania ciasta do pizzy, dobierania odpowiednich składników.

Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją ulubioną pizzę, która została wypieczona w profesjonalnym piecu do pizzy.

Najładniejszą pizzę przygotowała Wiktoria S.

Po wspólnym posiłku uczniowie rozegrali rozgrywkę bowlingową.

data

WARSZTATY "BLIŻEJ EUROPY
- NOWOCZESNE METODY GOSPODAROWANIA ODPADAMI"

W ramach realizacji projektu Lider Lokalnej Ekologii pt. "Robię porządek z odpadami" w klasie IVc 04. 04. odbyły się warsztaty "Bliżej Europy - nowoczesne metody gospodarowania odpadami" organizowane przez Komunalny Związek Gmin Doliny Redy i Chylonki oraz Eko Dolina sp.z o.o. Zajęcia odbyły się w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Eko Dolina w Łężycach. Uczniowie poznali efektywne gospodarowanie odpadami.

dataROWEROWY MAJ 2019

6 maja ruszamy z akcją Rowerowy Maj! Liczy się każdy przejazd do szkoły wykonany rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach i wrotkach. W klasach 0-3 rejestracji przejazdów dokonują wychowawcy, przy wsparciu pani Moniki Marat. W klasach 4-8 uczniowie by zarejestrować przejazd muszą przyjść do sali 31a i wpisać się na listę. Wtedy otrzymają naklejki, zarówno do dzienniczków jak i na plakaty klasowe( jak tylko materiały dotrą do szkoły uczniowie otrzymają swoje dzienniczki). W zeszłym roku byliśmy o krok o zwycięstwa w całej Gdyni, pamiętajmy, że każdy przejazd jest na wagę złota

Zachęcam do udziału w akcji!

Karolina Borawska, koordynator

ROWEROWY MAJ

Klasy 0-3 - dzienniczki dostępne od poniedziałku u wychowawców.

asy 4-8- dzienniczki dostępne u pani Borawskiej w sali 31a.

Zaczynamy!!

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »