dataUROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

dataOD UPRAWY DO POTRAWY

Dnia 13 czerwca klasa IVc wzięła udział w warsztatach edukacyjnych "Od uprawy do potrawy", które miały miejsce w Tesco przy ulicy Kcyńskiej.

Celem tych zajęć bylo zapoznanie uczniów z piramidą żywieniową, z odznaczeniami na towarach, skąd pochodzą owoce i warzywa oraz jak przechowuje się produkty.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję zasiąść przy kasie i kasować zakupy, a na koniec wszyscy robili zdrowe sałatki owocowe i grali w piłkarzyki.

Każdy uczeń otrzymał na koniec drobny upominek.

dataWYCIECZKA DO TORUNIA

10 czerwca 2019 r. klasy 4d i 4b pojechały na wycieczkę do Torunia. Jako, że Toruń, kojarzy się z piernikami i Mikołajem Kopernikiem, to dzieci obejrzał seans w Planetarium, uczyły się robić pierniki pod okiem Mistrza Bogumiła w tradycyjnej toruńskiej piernikami. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali najciekawsze miejsca w Toruniu, poznali m.in. legendę o wypędzeniu żab z Torunia. Starczyło też czasu na smaczny obiad, a po nim na pyszne lody.

Film 1    Film 2

dataWARSZTATY W MUZEUM EMIGRACJI

5 czerwca klasa IVc wzięła udział w warsztatach "Welcome to the USA" w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Podczas twórczych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała emigracja Polaków i ich pierwsze doświadczenia w wielokulturowym Nowym Jorku z początku XX stulecia. Zapoznali się również z wpływem Polaków na kulturę amerykańską

dataWYCIECZKA 8C

4 czerwca klasa VIII C wybrała się (jak co roku) na nadmorski spacer – brzegiem morza z Orłowa do Gdyni. Pogoda bajeczna, humory doskonałe (oceny wystawione, więc spokojna głowa). Cóż… wakacje się zbliżają!!!

dataWARSZTATY W CENTRUM WYMIENNIKOWNIA

W poniedziałek 3 czerwca klasa VII c wraz wychowawcą wzięła udział w warsztatach z preorientacji zawodowej pt. „Podążaj własną ścieżką”. Uczniowie zastanawiali się nad swoimi pasjami i mocnymi stronami, szukali zawodu, który mogliby wykonywać wykorzystując swoje umiejętności. Poznali sylwetki ludzi, których pasja stała się sposobem na życie oraz tych którzy swoje mocne strony wykorzystują w pracy zawodowej. Był też czas na relaks.

Wymiennikownia zaprasza młodych ludzi na warsztaty i popołudniowe zajęcia. Warto!

dataWYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM

W dniach 29 – 30 maja uczniowie z klas VII a, VII b, VII c oraz VI d pod opieką wychowawców zwiedzali przede wszystkim miejsca związane z początkami państwowości polskiej. Odwiedziliśmy Ostrów Lednicki – przypuszczalne miejsce chrztu Mieszka I oraz pierwszego palatium Piastów. W Gnieźnie głównym punktem programu była katedra z cennym zabytkiem Drzwiami Gnieźnieńskimi z XIII w. Trzygodzinna wędrówka po najważniejszych poznańskich atrakcjach zachęciła nas, żeby w przyszłości wrócić do tego pięknego miasta. Świetnie bawiliśmy się w skansenie kolei wąskotorowej w Wenecji oraz w skansenie miniatur wielkopolskich w Pobiedziskach. Poczuliśmy też klimat życia naszych pra przodków zamieszkujących Biskupin.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna pod każdym względem. Pogoda dopisała. Hostel Very Berry w Poznaniu godny polecenia. Pilot, kierowca i nasze panie bardzo pomocni. A co zapamiętamy na długo? Atmosferę na wycieczce! Integrację i wspólny śpiew w autokarze.

dataBOISKO SP 31 OFICJALNIE OTWARTE

Boisko piłkarskie na Cisowej otwarte