dataWYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE

6 marca 2019 odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace. Wzięło w niej udział 6 152 uczestników z 240 szkół. Konkurs przeznaczony był dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. W województwie pomorskim wzięło udział 262 uczestników z 13 szkół. Z naszej szkoły było 24 uczniów-4 z klasy 3B gimnazjum i 20 z klas 4-8.

Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:

Klaudia Duszyńska kl. 3B gim 187/224 punkty czyli 83,48% punktów możliwych do zdobycia, co dało 4 miejsce w województwie pomorskim

Mateusz Mazur kl. 6C 190/200 punktów, czyli 95% punktów możliwych do zdobycia, co dało 3 miejsce w województwie pomorskim, 34 miejsce w kraju

Wiktor Hannusch kl. 4D 162/184 punkty, czyli 88,04% punktów możliwych do zdobycia, co dało 5 miejsce w woj. pomorskim

Stanisław Połetek kl.4D 162/184 punkty, czyli 88,04%punktów możliwych do zdobycia, co również dało 5 miejsce w woj.pomorskim

Szymon Gliniecki kl. 4B, 158/184 punkty, czyli 85,87% punktów możliwych do zdobycia, co dało 7 miejsce w woj. pomorskim

Nikola Sobczak kl. 6C, 177/200 punktów, czyli 88,50 punktów możliwych do zdobycia, 8 miejsce w woj. pomorskim

Stanisław Korycki kl. 6A, 173/200 punktów, czyli 86,50%punktów możliwych do zdobycia, 11 miejsce w woj.pomorskim

Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali:

Joanna Wiśniewska kl. 7A, 156/208 punktów, 75% punktów możliwych do zdobycia, 12 miejsce w woj. pomorskim

Godbe Egwuatu kl. 4D, 141/184, 76,63% punktów możliwych do zdobycia, 16 miejsce w woj.pomorskim

Dawid Kozieł kl. 4D, 138/184, 75%punktów możliwych do zdobycia, 17 miejsce w woj. pomorskim

Gratulacje! W następnym roku szkolnym weźmiemy znów udział i powalczymy o nagrodę główną o wartości 900 zł i 750 zł, którą były tygodniowe pobyty na obozie wypoczynkowo-naukowym oraz nagrody rzeczowe o wartości 250 zł i 100 zł.

Warto było poświęcić czas nawet w ferie, by pouczyć się do tego konkursu i zdobyć te wysokie miejsca w woj. pomorskim.

LEKCJE ANGIELSKIEGO W 4 B I 4 D

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 4d i 4b zaprezentowali swe projekty na temat niesamowitych zdolności różnych ludzi na świecie oraz powiedzieli o swych umiejętnościach.

dataFINAŁ KONKURSU WIEDZY O GDYNI

W sobotę 13 kwietnia w Konsulacie Kultury odbył się finał Konkursu Wiedzy o Gdyni, konkursu organizowanego przez Radę Miasta Gdyni. Prawo udziału w finale, po rewelacyjnych wynikach we wcześniejszych etapach, zdobył Szymon Sass, uczeń klasy VII a. W finale Szymek zaprezentował się wyśmienicie zdobywając III miejsce wśród dziesięciu finalistów. W przygotowaniach do konkursu pomogła Szymkowi pani Małgorzata Balsewicz, nauczyciel historii w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy Szymkowi. Życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursie.

POLA NADZIEI

W niedzielny poranek uczniowie z klas VII c i VIII b jako wolontariusze, wzięli udział w akcji Pola Nadziei. Prosili Ofiarodawców o wsparcie dla gdyńskiego hospicjum ofiarowując w zamian młodzieńczy uśmiech oraz kwiaty żonkili. Kwestę w Parku Kilońskim zorganizowała oraz koordynowała pani Małgorzata Balsewicz. Akcja nie udałaby się tak pięknie gdyby nie pomoc Rodziców, pań: Doroty Bartosiak, Katarzyny Protasiuk i Anety Wróblewskiej. Specjalne podziękowania dla najmłodszej wolontariuszki 10 letniej Wiktorii Bartosiak z klasy 3 c. To była pierwsza taka akcja uczniów naszej szkoły ale zapewniamy, że nie ostatnia. Chcemy pomagać!

dataWYNIKI KONKURSU "EKO MAKIETA OSIEDLA MARZEŃ"

Gratulujemy! Osoby nagrodzone otrzymają upominki!

dataWYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza maska karnawałowa" edycja II organizowanym przez CET w Gdańsku wzięli udział uczniowie z klas 4 - 8 i 3 gimnazjum.

Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej uczniów, inspirowanie do pracy twórczej, kształtowanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, wzbogacenie wiedzy uczestników tradycjami karnawałowymi.

I miejsce Klaudia Duszyńska III b gimnazjum

II miejsce Maria Gandor VII b i Maksymilian Henning III a gimnazjum

III miejsce Maya Gasparrini V a I Julianna Sykuła VI b

dataPRZEDSTAWIENIE "TEATRALNE ABC"

W dniu 28.03 klasy 4a, 4c, 5b oraz 6d uczestniczyły w przedstawieniu "Teatralne ABC" Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to propozycja podzielenia się z uczniami wiedzą na temat historii teatru, pokazania jego form, zaplecza, odsłaniając tajniki gry aktorskiej. Zamierzeniem twórców było przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru cieni, pantomimę, do aktora w żywym planie.

Uczniom podobał się spektakl i grę aktorską nagrodzili gromkimi barwami.

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »