dataMAMY BOISKO!!!

Nasze boisko!!!!

dataDZIENNIK BUDOWY

Dziennik budowy : dzień 63 czekamy na dobrą pogodę!!!

Dziennik budowy : dzień 65 - masa amortyzująca.

dataURODZINY W 4D

W 4 d miały miejsce urodziny najstarszej osoby w tej klasie😊

data

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU
WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 20.03.2019 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje szkolne zakończyły się wytypowaniem dwóch uczniów: Kuby Gajewskiego i Krystina Formeli. Kuba w swojej grupie wiekowej uzyskał najwięcej punktów w eliminacjach powiatowych i jako jedyny zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

dataIV D PRACA SAMODZIELNA

Na lekcji języka angielskiego klasa 4 d pracowała samodzielnie nad wyznaczonymi zadaniami. Samodzielnie, czyli bez pomocy rodziców, rodzeństwa, korepetytorów i internetu. Uczniowie mogli korzystać z podręcznika, zeszytu. Mogli także.......odejść od krzeseł i przyjąć swobodną dla nich pozycję. Takie "odkrzesełkowanie" sprzyjało efektywnej pracy. Dwoje uczniów miało dziś swoją godzinę chillout więc relaksowali się😊

dataIV C W GDYŃSKIM CENTRUM FILMOWYM

14 marca klasa 4c uczestniczyła w warsztatach w Gdyńskim Centrum Filmowym pt. "Opowieść o początkach kina. Fotografia. Początki kamery i projektor. Thomas Edison i inni pierwsi wynalazcy. Bracia Lumiere - kinematograf - pierwsze publiczne pokazy - kino." Uczniowie odwiedzili, niedostępne na co dzień, pracownie, zwiedzili sale kinowe, obejrzeli krótki film o powstaniu Centrum a następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Magdę Malinowską o pierwszych fotografiach i filmach. Chętnie zadawali pytania i robili notatki.

dataDZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

13 marca na godzinie wychowawczej klasa 4c świętowała dzień świętego Patryka, patrona Irlandii. Uczniowie ubrali się na zielono oraz zaopatrzyli się w koniczynki - symbol tej wyspy. Wychowawczyni pani Karolina opowiedziała kim był święty Patryk, co robił i kiedy żył. Dzień świętego Patryka obchodzony jest międzynarodowo 17 marca.

dataKLIKAM Z GŁOWĄ

12 marca klasa 4b, 4c, 4d, 5b, 6a oraz 6c wzięły udział w warsztatach "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową" - Kampania UKE. Celem warsztatów było jak bezpiecznie korzystać z internetu, technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie byli bardzo aktywni w trakcie zajęć, chętnie odpowiadali na pytania pani prowadzącej oraz dzielili się z innymi swoimi doświadczeniami w sieci. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom i grę edukacyjną.

data4B NA LEKCJI W GDYŃSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ

11 marca klasa 4 b uczestniczyła w lekcji w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Lekcja ta zorganizowana była pezez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni, współfinansuje ją Miasto Gdynia.

Temat lekcji to: Jak to jest zrobione? Specyficzne środki formalne, które składają się na przekaz: zdjęcia, muzyka, oświetlenie, montaż. Jak rozumieć film i jak mówić o nim.

Lekcja zaczęła się od obejrzenia Centrum Filmowego i zwiedzenia wystawy obrazów, która się w nim znajduje. Prowadzący wyświetlił film o tym jak to Centrum powstawało.

Następnie uczniowie udali się do sali na część warsztatową. Prowadzący zapoznał ich z poszczególnymi etapami powstawania filmów, z rolami osób biorących udział przy jego tworzeniu, środkami stosowanymi przy jego produkcji.

Potem dzieci wcieliły się w role osób tworzących film i nakręcały króciutkie filmiki wg własnych scenariuszy. Śmiechu było przy tym co niemiara, wszyscy doskonale się bawili.

UCZNIOWIE KLASY VII C NA SPEKTAKLU W TEATRZE MUZYCZNYM

W niedzielę 10 marca uczniowie klasy VII c z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli spektaklu w Teatrze Muzycznym. Obejrzeliśmy kultowego już „Wiedźmina”. I choć spektakl trwał ponad trzy godziny, jego wartka akcja, niesamowite efekty wizualne oraz cudowna gra aktorów sprawiły, że czas się nie liczył. Rodzice mówią: nie graj w gry komputerowe, co Ci one dadzą. W przypadku Wiedźmina przejście ”przejście” Jedynki, Dwójki bardzo się przydały. Mogliśmy mniej zorientowanym wyjaśnić kto jest kim i co w tej sztuce robi :)

data4D W JUMPCITY

8 marca "kobiety" i "mężczyźni" z klasy 4D ćwiczyli salta, skoki, przewroty i inne figury w Jumpcity. Panie i Panowie wykazali się sprawnością i zwinnością, a w połączeniu z poczuciem humoru dało to wesołą zabawę.

Filmik

dataDZIEŃ KOBIET W 4C

W dniu 7 marca klasa 4c obchodziła Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli życzenia i przygotowali poczęstunek. Były owoce, domowe pyszne ciasta i napoje.

dataKONKURS "HOORAY! I KNOW ENGLISH"

7 marca 2019 odbył się 2 etap Konkursu Języka Angielskiego "Hooray! I know English" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 44 w Gdyni. W konkursie tym wzięło udział dwóch uczniów z klasy 6 C-bo tylko dwie osoby mogły przejść do 2 go etapu. Uczniami tymi są : Nikola Sobczak i Mateusz Mazur. Wyniki konkursu zostaną podane za tydzień.

dataKONKURS "ENGLISH ACE"

6 marca 2019 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English Ace". Z naszej szkoły wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 4 - 8 oraz 3 klasy gimnazjalnej.
Na jego wyniki poczekamy około sześciu tygodni.

dataZDROWE ŻYWIENIE NASTOLATKÓW

1 marca uczniowie klasy 6a zdobywali i utrwalali informacje o zdrowym żywieniu nastolatków. Film edukacyjny, pogadanka, stworzenie własnego spisu zasad właściwego żywienia a potem wspólne robienie pysznych sałatek - tak minęło piątkowe przedpołudnie. Uczniowie świetnie się bawili i chętnie częstowali się wzajemnie swoimi smakami.

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »