dataPÓŁFINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY O GDYNI

28 lutego w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym odbył się półfinał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Gdyni. Po etapie szkolnym prawo do reprezentowania naszej szkoły w półfinale uzyskali Szymon Sass i Franciszek Wodziczko z klasy VII a oraz Nikola Kaczmarek i Nikola Walczak z klasy III a gimnazjum.

Uczniowie zmierzyli się z 40 pytaniami o wysokim stopniu trudności. Musieli np. odpowiedzieć na pytanie ile szkół powszechnych było w Gdyni przed II wojną światową lub ile środków władze Gdyni przeznaczyły na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego.

Jesteśmy z naszych reprezentantów dumni. Z nadzieją czekamy na wyniki półfinału życząc naszym uczniom zakwalifikowania się do finału.

dataI MIEJSCE ERYKA

III Wojewódzki Konkurs Artystyczny "Historia, Pamięć, Tożsamość, Terażniejszość" przebiegał w 3 etapach: szkolnym, międzyszkolnym, który odbył się dnia 08 lutego 2019 w Historycznej Sali BHP w Gdańsku (spośród 60 kandydatów wyłoniono 20) oraz wojewódzkim, który odbył się 26 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Pobłociu. Eryk zajął I miejsce w kategorii klas IV - VI.

dataWALENTYNKI CAŁY ROK?

A kto powiedział, że Walentynki nie mogą być 26 lutego, a nawet i cały rok??? Mogą. Dziś uczniowie klasy 4D otrzymali od wychowawczyni Walentynkowe kartki z prezentem. Na każdej Walentynce był dzień, w którym dany uczeń ma na jednej lekcji angielskiego tzw.chillout czyli relaks. Może na danej lekcji odpocząć nie zakłócając pracy w klasie. Takie zregenerowanie się jest korzystne dla organizmu. Walentynkowa niespodzianka połączyła się z urodzinami jednego z uczniów kl. 4d. Balony, słodycze, uśmiechy - Walentynki i urodziny jednocześnie!

dataPOWTÓRKI DO KONKURSU

My name is Samuel David Jackson. David is my

a) surname b) middle name c) second name d) last name

What are the main means of transport in London?

a) red double-deckers b) yellow taxis c) underground d) black taxis

Which animal can run?

a) a wolf b) a baboon c) a walrus d) a cheetah

A bird has got

a) a beak b )wings c )feathers d) a tail

This bag is not John's. It's...

a) mine b) hers c )their d) Mum's

Where ... you yesterday?

a) was b) are c) is d) can

When did you come back from your holiday?

a) last week b) next Tuesday c) two days ago d) yesterday

I mnóstwo innych pytań z gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych podczas powtórek do konkursu English Ace 2019. Dziś ponownie spotkali sie uczniowie klasy 4 d oraz 4 b, by przygotowywać sie do tego konkursu. Podczas wykonywania zadań trzeba być czujnym, wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe, jedna może być poprawna, dwie, trzy, ale też każda może być błędna.

Duża pochwała dla uczniów, za to, że w ferie przychodzą do szkoły się uczyć😊 Ogromnie dziękuje im oraz ich Rodzicom Pani Iwona Orlicka.

dataPRZYGOTOWANIA DO KONKURSU

Uczniowie z 4d i 4b przygotowują się w ferie do konkursu z języka angielskiego "English Ace". Dziś ćwiczyli rozwiązywanie kilku testów i w następnym tygodniu ponownie spotkają się z Panią Iwona Orlicką, by być tymi aces-mistrzami 😊

data"PODRÓŻ" PO EUROPIE

Na lekcji języka angielskiego 4 D "podróżowała" po Europie zwiedzając zamki, pałace i katedry. Byliśmy m.in. na Zamku Krzyżackim w Malborku i Bytowie, na Zamku Dunajec, Zamku w Mosznej, Krasiczynie i Niedzicy, w katedrze York Minster w Yorku, na Zamku Neuschwanstein w Niemczech, na Zamku Orava na Słowacji, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu Belwederskim. Przenieśliśmy się także do Zamku Alnwick w Anglii, gdzie kręcono sceny Harrego Pottera. Przed nami zwiedzanie jeszcze innych miejsc, m.in. Pałacu Buckingham - może ukłonimy się Królowej Elżbiecie😊

Uczniowie zaprezentowali swe prace w formie plakatów i prezentacji multimedialnej opowiadając po angielsku o wybranych przez siebie zamkach, katedrach i pałacach - gdzie się znajdują, kiedy powstały, kto w nich mieszkał, co sie w nich znajduje.

Dowiedzieliśmy sie także ciekawostek na temat tych miejsc. Nie we wszystkich zamkach straszą duchy białych dam😊

Filmik 1

Filmik 2

Filmik 3

Filmik 4

Filmik 5

Filmik 6

dataKONKURS EKO MAKIETA OSIEDLA MARZEŃ

data
WYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI DO WOJEWÓDZKIEGO
KONKURSU PRZYRODNICZEGO

dataSUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE LITERACKIM

Troje uczniów klasy IV c: Małgosia Gorzejewska, Małgosia Tokarska i Eryk Kamiński wzięło udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pt. Gdyńskie Opowieści Literackie.

Celem konkursu było napisanie własnej, kreatywnej pracy np. opowiadania, baśni czy wspomnień na temat jednego z pięciu zaproponowanych w regulaminie konkursu gdyńskich obiektów lub miejsc. Nagrodą dla autorów było umieszczenie pracy w książeczce, którą każdy uczestnik otrzymał na własność. Wszystkie prace nadesłane na konkurs były ciekawe, ale Komisja Konkursowa chcą docenić niektóre opowiadania szczególnie, wyróżniła min. prace naszych uczniów Małgosi Gorzejewskiej i Eryka Kamińskiego. Praca Małgosi Tokarskiej również spodobała się i znalazła się w książeczce

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych przyszłych autorów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

O książeczkę możecie poprosić w bibliotece szkolnej.

dataXII WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

dataWOJEWÓDZKI KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS V "MATGEO"

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »