dataWYCIECZKA KLASY VI B

Dnia 18. 10. 208 r. klasa VI b była na wycieczce: Będomin, Kartuzy i Chmielno.

Podziwiamy piękne widoki z wieży widokowej w Wieżycy.

Zwiedzamy Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.

A teraz jesteśmy w XVIII-wiecznym dworku w Będominie,
małej miejscowości położonej nieopodal Kościerzyny,
w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki.

A na koniec pyszny obiad w gospodarstwie agroturystycznym "U Chłopa"
w Chmielnie i trochę czasu na relaks i zabawę:-)

dataLEKCJA MULTIMEDIALNA

Klasa 3 A gimnazjum 24.10. 2018 r. uczestniczyła w multimedialnej lekcji w kinie pt. "Z książki na wielki ekran, o ekranizacjach i adaptacjach filmowych". Uczniowie poznali różnicę między ekranizacją a adaptacją, poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych i dowiedzieli się przed jakimi wyzwaniami stoi reżyser adaptujący książkę.

dataDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

Dzisiaj tj. dnia 23 października 2018r w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu MEN "Bezpieczna+". Mentorem tego programu w naszej szkole jest nauczycielka Monika Marat.

Dziś uczniowie oraz nauczyciele, zarówno młodszych jak i starszych klas uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez Edukatora Annę Zatwarnicką.

Działania będą miały ciąg dalszy podczas godzin wychowawczych oraz spotkań z rodzicami.

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

Prace konkursowe w wersji elektronicznej wraz z podanym miejscem wykonania zdjęcia
i krótkim 3 zdaniowym opisem dostarczamy do 30 października do p. Mejer oraz
p. Miotke.
Każdy uczestnik dostarcza rownież oświadczenie rodzica tj. Załącznik nr 2 do Regulaminu.

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

16 listopada br. odbędzie się szkolny etap VIII Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Informatycznego „Myszka Z” dla klas VI.
Zagadnienia przyrodnicze i informatyczne znajdują się w regulaminie.
Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin str. 1

Regulamin str. 2

Regulamin str. 3

dataKLASA VI C W SOPOCIE

W piątek 28 września klasa VI c wybrała się na wycieczkę do Sopotu. Główną atrakcją była wizyta w Muzeum Figur Woskowych, ale dzięki towarzystwu pani Małgorzaty Balsewicz mieliśmy okazję poznać historię i atrakcje tego pięknego miasta. A że pogoda była cudowna to spacer ulicami Sopotu był i przyjemny i pożyteczny.

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »