dataWARSZTATY EDUKACYJNE W MUZEUM II WOJNY

W dniach 18 i 19 września klasy VII b i VII c wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. Irena Sendlerowa i sieć pomocy w Muzeum II Wojny Światowej. Uczniowie przechodząc przez wybrane fragmenty wystawy przypomnieli sobie jak przebiegał Holocaust, a następnie w sali edukacyjnej zmierzyli się z trzema ważnymi zadaniami. Pierwsze polegało na zebraniu wiedzy na temat tego, co określa tożsamość człowieka. Uczniowie poznali też postać Elżbiety Ficowskiej, która jako niemowlę została wywieziona z getta warszawskiego, a jako nastolatka dowiedziała się o żydowskim pochodzeniu i usilnie chciała ustalić swoją właściwą tożsamość. Kolejne zadania dotyczyły budowania sieci pomocy osobom zaangażowanym w organizowanie pomocy dla mieszkańców getta, szczególnie w ratowanie dzieci.

dataSPOTKANIE MUZYCZNE

Klasy 4c, 6a i 6b udały się 14 września 2018 r. do Urzędu Miasta Sopotu na spotkanie muzyczne w ramach XIX Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych. Koncert nosił tytuł "Dyliżans Pana Chopina". Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi Fryderyka Chopina, zgłębili wiedzę na temat instrumentu muzycznego jakim jest głos ludzki, posłuchali wielu utworów Chopina, a na końcu nawet był quiz z nagrodami. Bardzo uroczyste, muzyczne, piątkowe przedpołudnie!

dataROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godzinie 9:00