dataKONKURS MYSZKA Z

Do następnego etapu konkursu Myszka Z zakwalifikowali się:

Bartosz Pstrzoch
      Kinga Lesner
      Alicja Snarska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dataWYCIECZKA KLASY IV A

17 listopada uczniowie klasy IVA pojechali do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie. Muzeum znajduje się w pięknym parku w pałacu Przebendowskich i Keyserlingków. Na początku przewodnik opowiadał i pokazywał eksponaty i uczył nas niektórych słów po kaszubsku, pokazał nam instrumenty, które są zupełnie inne od tych które widzimy różnych zespołach muzycznych np.: diabelskie skrzypce czy burczybas.

Dowiedzieliśmy się, że największym skarbem muzeum są stare zdjęcia z początku XX w. pokazujące Wejherowo, Gdynię z tam tych czasów. Po zwiedzaniu muzeum poszliśmy na zajęcia linorytnicze. Dowiedzieliśmy się czym jest linoryt, można porównać go do pieczątki. Prace wykonywaliśmy na płytkach PCV: najpierw projekt ołówkiem a potem należało wyryć gwoździem linie. Tak przygotowaną płytkę malowaliśmy farbą drukarską, przekładaliśmy kartką i odciskalismy ciężkim wałkiem.

Było superowo!

dataDYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową dnia 26. 11. 2015 r. (czwartek) w godz. 15:45 do 17:45.

dataDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dataGÓRA GROSZA

dataDZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

data"TRZYMAJ FORMĘ" W VIC

"Trzymaj formę" - po szeregu teoretycznych lekcji związanych ze zdrowym żywieniem, postanowiliśmy sami wypróbować naszych sił: przygotowaliśmy różne, zdrowe potrawy! Lekcja ta sprawiła nam wiele radości i mogliśmy sprawdzić nasze kulinarne zdolności:-)

data"SAŁATKOWY" PIĄTEK

W piątek, 13 listopada klasa VIB realizując program "Trzymaj formę" zajęła się samodzielnym robieniem sałatek. Zajęcia praktyczne poprzedziły warsztaty dotyczące zdrowego żywienia i roli konserwantów w codziennym jedzeniu.

Wszyscy świetnie się bawili krojąc, mieszając, a przede wszystkim degustując wzajemnie swoje sałatki.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Trzymaj formę

dataNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to, bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto.

Ludwik Wiszniewski "Jedenasty Listopada"

dataPODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM

dataWYJŚCIE NA PRZEDSTAWIENIE

W dniu 3 listopada klasa 6B wraz z wychowawcą wybrała się do Teatru Miniatura na przedstawienie "Błekitna planeta".
Spektakl „Błękitna planeta" to sztuka Islandczyka Andriego Snæra Magnasona. To teatralna adaptacja wielokrotnie nagradzanej książki „Historia błękitnej planety", m.in. Nagroda Literacka im. Janusza Korczaka, przetłumaczonej na ponad 30 języków. Książka opowiada o planecie zamieszkanej wyłącznie przez dzieci, na której pewnego razu pojawia się pierwszy dorosły, sprzedawca kosmicznych odkurzaczy Cezary Nakręcony – w ten sposób rozpoczyna się pełna magii, piękna, ale i zmagań przygoda.

To historia o rozwoju społeczności, której członkowie mają czyste serca pełne niekończącej się młodości. Kiedy na planecie pojawia się człowiek, który chce wykorzystać tą młodość, wszystko się zmienia. Jednak jak każda dobra bajka i ta kończy się dobrze, choć zostawia dzieci z nowym doświadczeniem i zadaje pytanie, czy potrafimy przekształcić to doświadczenie w coś pozytywnego.

Zdjęcia ze strony Teatru Miniatura w Gdańsku

Klasa z przejeciem śledziła losy bohaterów przedstawienia i myślę, że to nie ostatnie nasze wyjście do Teatru Miniatura.
K. Borawska

dataWYJŚCIE NA PRZEDSTAWIENIE

W dniu 27 października 2015 r. uczniowie klas czwartych, piatych i szóstych wraz z opiekunami wybrali się na przestawienie pt. "Hobbit" wystawiane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.

Hobbit, czyli tam i z powrotem, to nie tylko piękna bajka o smokach i krasnoludkach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu.

Zaproszeni zostaliśmy na magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery. Udowodniono nam, że i dzisiaj w każdym z nas może drzemać coś z małego dzielnego hobbita.

Bohater wyruszył w daleką wyprawę, pokonał liczne niebezpieczeństwa, stawił czoła własnym słabościom, dorósł, dowiedział się wiele o sobie samym, poznał smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dotarł do kresu drogi, na końcu której czekała wymarzona nagroda.

Zdjęcia ze strony http://www.narodowyteatredukacji.pl/

dataOGŁOSZENIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY
- ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY

dataWIERSZE O JESIENI

Klasa V B poezją przywitała jesień.

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »