ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY….

II semestr zaczął się dla nas zmianami w wystroju biblioteki. Powiększyłyśmy przestrzeń wolnego dostępu do półek poprzez przestawienie kilku regałów.

Systematycznie przeprowadzamy selekcję księgozbioru ze względu na dezaktualizację niektórych książek. Wycofujemy również woluminy zniszczone i zaczytane.

Z funduszy uzyskanych na kiermaszach starej książki oraz loterii fantowej zakupiłyśmy nową szafkę - żabkę oraz kolorowe, miękkie pufy do kącika czytelnika.

Mamy nadzieję, że to tylko początek zmian..... i że stopniowo nasza biblioteka stanie się bardziej kolorowa oraz przyjazna, co będzie sprzyjało sięgnięciu po książkę i spędzeniu miłej chwili z lekturą.

WALENTYNKI

Wspieramy uczniów w pracy przy różnorakich projektach, referatach, pracach domowych. Szczególnie miło nam pomagać w wyszukiwaniu wierszy. Z okazji święta zakochanych przygotowałyśmy nie tylko zbiorki wierszy, ale także gazetki ścienne w szkole podstawowej i w gimnazjum.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS RECYTATORSKI

KOTY – KONKURS I GAZETKI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota (17 lutego) biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny na „Portret kota”.
Na konkurs wpłynęło wiele różnorodnych prac. Portrety wykonano różnymi technikami. Musimy przyznać, że jury miało duży problem z wytypowaniem najlepszych.

Nagrodzone prace wyeksponowane są w holu przed biblioteką. Przygotowałyśmy również gazetki ścienne związane z tematem.
Wszystkim młodym artystom gratulujemy pomysłów, a wyżej wymienionym zwycięstwa.

Portret kota