RZECZY, KTÓRE MOŻNA ROBIĆ W BIBLIOTECE:

1. WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI….

ILOŚĆ WYPOŻYCZEŃ 2013/2014

"Biblioteka pod zieloną żabą”

2. RECYTOWAĆ WIERSZE….

KONKURS RECYTATORSKI KL. 0 - III

12 i 13 czerwca w naszej bibliotece odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - III. Tym razem pod hasłem: „Mój ulubiony wiersz”. 24 uczniów wyrecytowało przed jury i widownią swoje ulubione wiersze. Oto lista laureatów:

Kl. 0 - I

Paweł Portee kl. Ib

Małgorzata Drewa kl. 0e
Mateusz Baranowski kl. Ib
Anna Sobieralska kl. Ib

Jagoda Nawrot kl. 0e
Paulina Malinowska kl. Ic

Julia Lorek kl. 0c
Wojciech Dołubizno kl. 0d
Aleksandra Appa kl. 0e
Martyna Tereszkiewicz kl. Ic
Nikola Cyman kl. Ic

Kl. II – III

Maria Gandor kl. IIc

Wiktoria Czamańska kl. IIId
Magdalena Pyryt kl. IIId

Joanna Baran kl. IIc
Alicja Wojciechowska kl. IIc
Martyna Czamańska kl. IIId

Can Copuroglu kl. IIId

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy odwagi i umiejętności recytowania!

Zdjęcia z konkursu

3. BAWIĆ SIĘ W TEATR….

PRZEDSTAWIENIE „Strajk w bibliotece”

Ostatnie dni przed wakacjami upłynęły w bibliotece pod znakiem inscenizacji przygotowanej przez panią Małgorzatę Baranowską wraz z młodymi aktorami z klasy VIB: Małgosia Grzenkowicz, Julia Naczk, Kasia Chorązka, Klaudia Papszun, Agnieszka Kijowska, Oliwia Działowska, Klaudia Firgon, Szymon Langa oraz Patrycja Parasińska. Przedstawienie obejrzały klasy III i IV oraz IB i VIB.

4. RYSOWAĆ I MALOWAĆ….

KLUB DEKORATORNIA

Uczniowie razem z panią Agnieszką Wolańską-Matuszczak dekorują naszą szkołę. W tym roku ozdobili ściany stołówki szkolnej. A pani Agnieszka wykonała portrety znanych Polaków (hol w gimnazjum) oraz tabliczki na drzwi wszystkich sal w gimnazjum.

5. POMAGAĆ W BIBLIOTECE….

KLUB PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI

Praca w bibliotece jest na tyle ciekawa, że nie brakuje chętnych uczniów do pomocy. Członkowie klubu pomagają przy wypożyczaniu książek. Dbają o porządek na regałach. Obliczają statystykę wypożyczeń swojej klasy.

6. ODRABIAĆ LEKCJE, ODPOCZYWAĆ LUB ROZWIĄZYWAĆ ŁAMIGŁÓWKI ….

Pogotowie informacyjne i kółko „Rusz głową”

W tym roku szkolnym odwiedziło nas 9742 w wypożyczalni (wypożyczyłyśmy 7096 książek). W czytelni było ponad 10000 osób!!! Oprócz wypożyczania książek uczniowie mogli odrabiać lekcje, czytać czasopisma. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska komputerowe. W wolnych chwilach uczniowie również grali w różne gry towarzyskie lub wspólnie rozwiązywali łamigłówki i rebusy.

W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM RÓWNIEŻ
BĘDZIE SIĘ U NAS DZIAŁO, OJ BĘDZIE….
ŻYCZYMY ZACZYTANYCH WAKACJI
I ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU!!!