BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Biblioteka szkolna ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, upowszechnianie kultury czytelniczej oraz pomoc w samokształceniu i samorealizacji. Prowadzi działalność informacyjną, której celem jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie wszelkich informacji o osiągnięciach nauki, techniki i innych dziedzin życia społecznego. Działa na rzecz realizacji zadań całej szkoły, przyczyniając się do uatrakcyjnienia i poprawy efektywności kształcenia i wychowania.

W naszej szkole znajduje się wyjątkowe miejsce, gdzie można odetchnąć od codziennego zgiełku. Jest nim biblioteka. Wielu uczniów przychodzi tu nie tylko wypożyczać książki, ale także odrobić lekcje, poczytać, pograć, porozmawiać…. Zapraszamy do odpoczynku w kąciku czytelnika.

LEKCJE BIBLIOTECZNE PROMUJĄCE CZYTANIE

Z okazji ROKU CZYTELNIKA staramy się wszelkimi sposobami pokazać uczniom, że czytanie jest niezbędne w życiu człowieka. Przynosi wiedzę i rozrywkę. Oprócz konkursów, wystawek i gazetek prowadzimy lekcje promujące czytanie. W kwietniu nauczycielki z biblioteki, panie Lucyna Kisiel i Małgorzata Baranowska zaprosiły na lekcje wszystkie klasy IV. Forma i temat lekcji żywo zainteresował uczniów.

WYSTAWA POŚWIĘCONA JANOWI PAWŁOWI II:

„Obrazy z życia świętego”

Włączając się w obchody kanonizacji Jana Pawła II (27 kwietnia 2014 r.) zapraszamy do obejrzenia wystawy w holu głównym szkoły. Prezentujemy tam cytaty, fakty i zdjęcia z życia wybitnego papieża Polaka. Pokazany on jest w różnych sytuacjach, tak jak to w życiu bywa, zarówno w sytuacjach wymagających powagi, jak i w sytuacjach nawet nieco mniej oficjalnych.

Zdjęcia z wystawy

STATYSTYKA WYPOŻYCZEŃ