Jesienny konkurs plastyczny grup zerowych

W grupach zerowych odbył się konkurs plastyczny, którego głównym tematem była JESIEŃ. Wszystkie dzieci z "zerówek" wykonywały prace, a do konkursu zostało wybranych 10. W tym konkursie to rodzice dzieci byli jurorami i po dokładnym obejrzeniu prac zdecydowali. I tak I miejsce zajęła Emilka z 0"a" (praca nr 7), II miejsce zajął Marcel z 0"b" (praca nr 1), III miejsce zajęły: Marysia z 0 "a" (praca nr 4) oraz Amelka z 0 "b" (praca nr 10). Autorami pozostałych prac są: Wiktoria z 0"a" (nr 2), Milena z 0"b" (nr 3), Savannah z 0"a" (nr 5), Dominika z 0"b" (nr 6), Tymek z 0"b" (nr 8), Mikołaj z 0"a" (nr 9). Wszystkim dzieciom gratulujemy pięknie wykonanych prac. Następny taki konkurs już w zimie... (więcej zdjęć na profilu FB szkoły)

Koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

13 listopada klasa 3c udała się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku na widowisko koncertowe dla dzieci z udziałem muzyków i aktorów, połączone z projekcją bajki "Rodzina Trefików". Dzieci idąc na koncert poznawały historię Gdańska, przeszły ruchomą kładką, zwiedziły piętra Filharmonii i wzięły udział w nagraniu fragmentu wiadomości TVP 3, który będzie emitowany 15 listopada o godzinie 8.00.

Za ciekawą wycieczkę oraz zaproszenie na koncert bardzo dziękujemy Rodzinie Maksa. (więcej zdjęć na profilu FB szkoły)

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uroczystość w klasach młodszych - więcej na profilu FB szkoły (za nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom).

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego "100 lat Niepodległej Polski"
zorganizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Gdyni

Kategoria 0 - 1:

2 miejsce Rozalia Lewandowska SP 31

wyróżnienie: Zuzanna Markiewicz SP 31

Kategoria 2 - 3:

3 miejsce Julianna Jachimska SP 31

Do udziału w konkursie przystąpiło 115 prac. Jury dokonało wyboru najlepszych prac spełniających wymogi konkursu. Wybór nie był łatwy!!!

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Z prac pochodzących z konkursu została stworzona wystawa w Centrum Filmowym w Gdyni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania do 13 listopada 2018 r.

3 c na spacerze w lesie

"Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami."

3c korzysta z pogody na spacerze w lesie.

III Turniej Wiedzy o Polsce "Kto ty jesteś"

W dniu 7 listopada 2018 r. reprezentacja uczniów z klas II i III uczestniczyła w III Turnieju Wiedzy o Polsce "Kto ty jesteś", który odbył się w SP nr 40 w Gdyni.

W konkursie brały udział trzy szkoły: SP 43, SP nr 31 i SP nr 40, która była gospodarzem turnieju.

Turniej rozpoczął się przedstawieniami legend, następną konkurencją była wiedza o Polsce przeplatana zawodami sportowymi.

Różnice w poziomie zawodników były tak minimalne, że gospodarze postanowili przyznać wszystkim drużynom równorzędne nagrody i dyplomy.

Wizyta przedszkolaków

Dnia 6 listopada 2018 w naszej szkole zagościły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 32. Przyjęły zaproszenie klasy I c, której uczniowie również do niedawna byli członkami społeczności przedszkolnej. Nasi goście uważnie obejrzeli przedstawienie o przyrodzie i pogodzie jesiennej, a później śpiewająco odpowiadali na pytania sformułowane w formie zagadek. Przedszkolaczki wyraziły chęć ponownych odwiedzin i raźno z koszem darów i w promykach jesiennego słonka pomaszerowały do swego ukochanego przedszkola.

Wyniki międzyszkolnego konkursu "Kocham Cię Polsko"

W konkursie wzięło udział 10 szkół. SP nr 18, 21, 31, 33, 34, 35, 43, 48, 52 i ZSP nr 2. W sumie spłynęło 135 prac.

Oto lista laureatów:

Kategoria klas II-III

I miejsce Mateusz Karwat kl. 3 SP 31

III miejsce Natasza Pałubicka kl. 3 SP 31

Aleksander Kowalczyk kl. 3 SP 31

Julia Berg kl. 2 SP 31

Gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem.

Nagrody zostaną dostarczone do szkół.

Zdjęcia prac oraz informacje znajdują się na FB SP 31 oraz FB SP 48 w Gdyni

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego klas I "JEM OWOCE I WARZYWA"

I miejsce Beata T. klasa Id

II miejsce Karol A. klasa Id

III miejsce Olimpia W. klasa Ic

Wyróżnienia:

Oliwia K. klasa Ia, Daria K. klasa Ib, Ula M. klasa Ic

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zachęcamy do kolejnych konkursów.

(Więcej zdjęć na profilu FB szkoły)

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był w naszej szkole bardzo wesoły. Pani Lidka wprowadziła nas w świat bajek zagadkami i słodyczami, rozdała też nagrody za konkurs plastyczny dla klas I. Pani Dyrektor Ola poprowadziła kolorowy korowód w rytm piosenki "Witajcie w naszej bajce". Pani Monika na przerwach prowadziła dyskotekę. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia związane z tematem dnia.

Lekcja przyrody w lesie

"Dzień dobry drzewa, polskie drzewa!
Wiatr Wam ballady swoje śpiewa
i rozczesuje Wasze liście,
co w oczach mienią się złociście."

W piękny jesienny dzień IIa wybrała się na lekcję przyrody do lasu. A z darów jesieni zebranych podczas spaceru dzieci wykonały różnorodne ikebany.

Więcej zdjęć na profilu FB szkoły

Pełna miska dla schroniska

100 lat Polski Niepodległej

Kolejna dawka pięknych prac uczniów klas młodszych na międzyszkolny konkurs plastyczny.

"Już nadeszła jesień"

Że "Już nadeszła jesień" przekonała nas klasa 1c, która 30 października wystąpiła po południu dla rodziców. 31.10 pierwszaki pośpiewały koleżankom i kolegom z klas 0-3, a 6.11 ugoszczą przedszkolaków z Przedszkola Cisowiaczki.

Do początku strony

« Nowsze wpisy      Starsze wpisy »