Odprowadzam sam

ODPROWADZAM SAM - MAMY I MIEJSCE, czyli ekologia i ruch w grupach zerowych W tym roku grupy zerowe naszej szkoły wzięły udział w gdyńskiej akcji ODPROWADZAM SAM. Od kwietnia do czerwca zadaniem dzieci było przybycie do szkoły pieszo lub rowerem lub na hulajnodze lub na rolkach lub komunikacją miejską. Oczywiście w akcję włączyli się również rodzice, którzy często dawali odpocząć samochodom. Dzieci wykonywały także ćwiczenia w specjalnych książeczkach oraz wykonywały różne, inne, ciekawe zadania. Nasze zajęcia, propozycje oraz drzewko wypełnione zielonymi listkami (jeden listek to jedno przybycie do szkoły bez samochodu) bardzo spodobało się jury i miło nam ogłosić, iż grupa 0"b" zajęła w Gdyni I miejsce. Hurrra! Dobra współpraca dzieci, rodziców i wychowawcy i.... udało się!

Imię dla nowej uczennicy wybrane

Nasza nowa uczennica ma na imię Balbinka Okrągkinka i właśnie bierze udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Konkurs na najciekawszą imię wygrał Marcel z klasy 1b.

Wycieczka IA i IC do Szkoły Filmowej w Gdyni i na Skwer Kościuszki

Ostatni dzień zajęć w 3c

Akcja czytelnicza w grupie 0"b"

"Rodzice czytają, dzieci słuchają" - pod takim tytułem odbyła się prawie roczna akcja czytelnicza w grupie 0"b". Od listopada wśród dzieci z naszej grupy wędrowała książka oraz maskotka małpka. Każde dziecko miało ten komplet na kilka dni w domu. Zadaniem rodziców było czytanie dzieciom, a dzieci miały uważnie słuchać i cieszyć się czasem wspólnie spędzonym z mamą, tatą i książką. Ostatnie dziecko z grupy właśnie w połowie czerwca skończyło swoją przygodę z naszą książką-wędrowniczką i małpką-podróżniczką. Teraz wspólnie czytamy w klasie różne historyjki z tej książki i rozmawiamy o tym, co zapamiętaliśmy. Następna książka już czeka, ale to już chyba do samodzielnego przeczytania przez dzieci...Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci z grupy 0"b" za pozytywne zaangażowanie się w naszą klasową akcję czytelniczą. Wych. Iwona Nawrot

1 C na plaży

My uczniowie z klasy 1c mamy dość szkoły i dlatego wybraliśmy się dzisiaj na plażę. Czekały tam na nas: gorący piasek, rozkoszna woda, zimne lody, piękne widoki. Było cudownie!

Nowa koleżanka

Oto nowa uczennica naszej szkoły, która tak jak Wy kończy Rok Szkolny choć dopiero się pojawiła. Chciałaby się z Wami zaprzyjaźnić. Tylko jak to Nowa, jest nieśmiała, nie wiemy jak ma na imię. Pomożecie? Jak ma na imię - szybki konkurs, karteczki z propozycjami wrzucamy jutro do skrzynki przy pokoju nauczycielskim w budynku C. Za piękne wykonanie postaci dziękujemy Pani Anecie Brzozowicz-Sykuła.

Wycieczki końcoworoczne 1 - 3

Rozpoczął się okres wycieczek szkolnych. Serdecznie zapraszamy do oglądania fotorelacji z wyjazdów na profilu FB szkoły.

Dzień Dziecka w 1a

Spotkanie integracyjne

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie klas trzecich z osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózku. Dzięki Pani Beacie, Pani Alicji i Pani Marzenie dzieci nauczyły się jak pomagać i nie pomagać osobom niepełnosprawnym. Spróbowały jazdy na wózkach, poznały potrzeby osób niewidomych i z innymi niepełnosprawnościami.

Spotkanie to było bardzo pouczające zwłaszcza, że dorosła już dziś Pani Marzena była kiedyś uczennicą klasy zerowej naszej szkoły.

Dzieci pomagają zbierając zakrętki, ale możemy też pomóc finansowo w zdobyciu nowego wymarzonego wózka. Gorąco do tego zachęcamy

Za zorganizowanie spotkania serdeczne podziękowania dla Pani Beaty - rodzica jednego z nadzych uczniów oraz nauczycieli Pani Sylwii i Gosi.

Makulatura podsumowanie