1c na Stena Line

29 października uczniowie klasy 1c odwiedzili bazę promową w Gdyni, gdzie pod opieką przesympatycznej p. Ani zwiedzili prom Stena Vision. Na dzieci czekały kabiny, strefa spa, kącik zabaw, restauracja ze słodkim poczęstunkiem oraz gadżety od Stena Line.

Koncert edukacyjny

Za oknem wiatr i deszcz a nas rozgrzewała muzyka filmowa. Dnia 25 października w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny Akademii Artystycznej Art2You - pierwszy z cyklu audycji.

Zapraszamy ptaki do Gdyni

23 października dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły uczestniczyły w lekcji edukacyjnej "Zapraszamy ptaki do Gdyni". Celem akcji jest szerzenie wśród mieszkańców (dzieci i dorosłych) wiedzy na temat ptaków bytujących w mieście, ich znaczeniu i zagrożeniach dla ich życia. Projekt edukuje w zakresie prawidłowych praktyk dotyczących udzielania pomocy, dokarmiania oraz zapewniania miejsc lęgowych i bazy pokarmowej ptakom miejskim.

Makulatura w 0 - 3 - podsumowanie 1 zbiórki

Kg

0 a
13,9
0 b
41,5
I a
75,2
I b
I c
I d
II a
II b
III a
III b
III c
44,5

Przygotowania uczniów szkoły do obchodów Święta Niepodległości

Wielkie święto: 100 lat Niepodległości Polski coraz bliżej!!! W starszych klasach naszej szkoły trwają intensywne prace uczniów wraz z wychowawcami i rodzicami nad wystrojem sal lekcyjnych i pisaniem pięknych życzeń urodzinowych dla Polski.

Klasy III przygotowują muzyczny apel i intensywnie ćwiczą scenki dramowe oraz taniec z flagami i układ poloneza. Uczniowie samodzielnie przygotowują kotyliony i chorągiewki by 9 listopada w naszej szkole królowały biało - czerwone barwy. W klasach 0 - III napływają również piękne prace plastyczne, które zostaną wysłane na międzyszkolny konkurs plastyczny.

Wizyta w bibliotece klas pierwszych i drugich

W poprzednim tygodniu klasy I b, I c, II a oraz II b w towarzystwie Słodziaków, spędziły miły czas w szkolnej bibliotece. Wysłuchały bajki pt. „Mysz, która chciała być lwem". Obejrzały nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęceni przez Panie z biblioteki, dzieci wypożyczyły wiele ciekawych książek.

Obiecały, że będą codziennie czytać!!!

Pomogą im „Słodziaki ".

Za codzienne czytanie otrzymają specjalną naklejkę!!!

Zbiórka elektrośmieci - podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy w dniu 16.10.2018 roku aktywnie włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Dzięki Państwa zaangażowaniu szkoła otrzyma kolejne, cenne pomoce dydaktyczne dla dzieci. Zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Zbiórka elektrośmieci = korzyści dla szkoły

To kolejny, już piąty rok, gdy na terenie naszej placówki odbywa się zbiórka elektrośmieci. Czy warto? Z pewnością TAK. W ramach programu otrzymaliśmy bezpłatne: pakiety materiałów edukacyjnych, plakaty edukacyjne, piłki i siatkę do gry w siatkówkę, krzesełka dla maluchów z grupy "0", a w tym roku szkolnym śliczne pufy wypoczynkowe, które umilają chwile spędzone w świetlicowej sali.

Szkolny Koordynator Programu: Bożena Szewczyk

Klasy 3 poznają historię Gdańska

Wycieczka klas trzecich do Gdańska i na Westerplatte. Niestety dzień był za krótki by wszystko zobaczyć i nogi za bardzo bolały... Ale Pani Roma, Dorota i Monika wcieliły się w rolę przewodników i dzielnie próbowały przekazać w "pigułce" wiedzę historyczną swoim wychowankom. Był też czas na zabawę i relaks na wystawie interaktywnej w Muzeum Morskim. Wycieczkę pomógł nam zorganizować "Przewodnik młodych odkrywców po Gdańsku" - książka ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. (Więcej zdjęć w galerii FB szkoły).

Aktywne zajęcia wych. fiz.

W naszej szkole wychowawcy starają się urozmaicać zajęcia z wychowania fizycznego różnymi aktywnościami, zajęcia odbywają się w szkole na korytarzu, sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu.

Owocowy tydzień

Owocowy tydzień w klasach pierwszych i zerówkach dobiegł końca. Przez cały tydzień poznawaliśmy owoce poprzez smak, dotyk, zapach. Określaliśmy ich cechy i wartości odżywcze. W tych dniach towarzyszyły nam również. Było kolorowo, smacznie i wesoło. Na zakończenie robiliśmy wspaniałe owocowe szaszłyki. Smakowały nam bardzo!!! Poniżej kilka zdjęć z tych ciekawych zajęć - więcej na profilu FB szkoły.

Pasowanie na ucznia

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania uczniom kl. I, ich wychowawczyniom i rodzicom za wielki wkład pracy włożony w przygotowanie pięknej uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia SP nr 31 w Gdyni, która miała miejsce 10 X 2018 r. Było to dla nas bardzo miłe i doniosłe wydarzenie, a zaangażowanie każdej ze stron uważamy za bezcenne. Liczymy na dalszą owocną współpracę i zaangażowanie w działaniach na rzecz naszych dzieci, szkoły i środowiska lokalnego.
Zdjęcia autorstwa Marek Wierzbicki HARDWORK studio.

Nasz dzień bez elektrośmieci

16 X 2018 r. w godz. 7.45 – 12.30

Zachęcamy do oddawania elektrośmieci na rzecz naszej placówki.

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".

Za zebrane elektrośmieci szkoła otrzymuje punkty, które wymieniamy na bezpłatne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal lekcyjnych.

Działając wspólnie, dostajemy szansę uczenia się w nowoczesnych warunkach!

Przynieś elektrośmieci w dniu 16 X 2018 r.

Co zbieramy?

Prezentacja "Moje miasto bez elektrośmieci"

Do początku strony

« Nowsze wpisy