Przedszkole w szkole

W ostatnich dniach listopada mieliśmy w szkole gości- dzieci z Przedszkola nr 32 (Cisowiaczki) oraz z Przedszkola nr 56 (grupa Sówek). Przedszkolaki przyszły do nas, aby wykonać kilka eksperymentów. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami przeprowadzania doświadczeń dzieci przystąpiły do odkrywania świata nauki: otworzyły papierowego kwiatka za pomocą wody oraz nadmuchały rękawiczkę za pomocą wody, sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego.

Wszystkim Przedszkolakom i Paniom Wychowawczyniom dziękujemy za miłą wizytę, a grupie Sówek za piękną laurkę. Do zobaczenia na następnych zajęciach!

Dyskoteka andrzejkowa dla klas III

Dnia 29 listopada na Ip budynku C odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas III szkoły podstawowej. Bawiły się dzieci i nauczyciele a pod koniec również rodzice. Serdecznie dziękujemy Stasiowi, Mateuszowi i Grzegorzowi z klasy 6a za wspaniałe i profesjonalne poprowadzenie imprezy dla młodszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy Rodzicom za elementy dekoracji/oświetlenie, nagłośnienie i poczęstunek - Państwa zaangażowanie i pomoc sprawiła, że impreza była niezwykle udana i na długo pozostanie w pamięci. (więcej zdjęć na profilu FB szkoły)

Po tych zajęciach chemia nie ma już dla nas żadnych tajemnic! Chcielibyśmy jeszcze tam wrócić... (więcej zdjęć na profilu FB szkoły).

I b w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to miejsce, gdzie czas płynie niezwykle szybko, a nauka sama wchodzi do głowy. Dzięki prostym, a jednocześnie ciekawym eksperymentom uczniowie klasy I b poznali tajniki chemii, z którymi spotykają się na co dzień. Sprawdzili, co można uzyskać po zmieszaniu płynu do mycia naczyń i sody oczyszczonej. Dowiedzieli się, jak powstaje kolorowe mleko i jak działa atrament sympatyczny.

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

Więcej zdjęć na profilu FB szkoły.

Sala zabaw Amazonia

W dniu 23 listopada klasy IIA i ID wybrały się do sali zabaw Amazonia aby świętować nadchodzące Andrzejki. Na placu zabaw były gry, konkursy, zagadki, tańce i pyszny poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z przyjemnością jeszcze tam wrócimy.
Więcej zdjęć na FB szkoły.

Wycieczka do Tesco

Dnia 21 listopada klasa 1A wybrała się na wycieczkę do Tesco w ramach udziału w programie o zdrowym odżywianiu się "Od uprawy do przyprawy". Była to super wycieczka, podczas której poznaliśmy zakamarki marketu oraz to jak funkcjonuje od "zaplecza", były konkursy, zabawy i smaczny poczęstunek. Długo będziemy wspominać to wyjście.
Więcej zdjęć na FB szkoły.

Dzień Pluszowego Misia

Klasy młodsze 0 - III Dzień Pluszowego Misia również obchodzą 26 listopada. Zachęcamy dzieci do przyjścia do szkoły z ukochanym pluszakiem/słodziakiem. Tego dnia z pewnością będzie bardzo wesoło. Ciekawi jesteśmy czyj miś będzie najmniejszy a czyj największy.....

Konkurs plastyczny „CZTERY PORY ROKU”

Zgoda na wwykorzystanie wizerunku ucznia

Podziękowanie od przedszkolaków

Klasa 1c jeszcze raz dziękuje przedszkolakom i opiekunom z Przedszkola nr 32 za przybycie na przedstawienie oraz za wspaniałe podziękowania w postaci rysunków i słodyczy.

Do zobaczenia.

Odwiedziny pani Asia ze Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni

Dzisiaj 15.11 naszą szkołę odwiedziła pani Asia ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni. Opowiedziała dzieciom z klas pierwszych jak wygląda i funkcjonuje schronisko, co zrobić gdy spotkamy bezpańskiego psa, jak opiekować się własnymi pupilami oraz w jaki sposób można wesprzeć bezdomne zwierzaki. To właśnie do tego schroniska dotarły dary dla psów i kotów, które zebraliśmy w ubiegłym miesiącu w naszej szkole.

Jesienna zagadka - przedstawienie grupy 0 "b"

We wtorek 13.11 po południu dzieci z grupy 0"b" zaprosiły swoich rodziców na pierwsze przedstawienie pt. "Jesienna zagadka". Dzieci w pięknych strojach wesoło i odważnie śpiewały oraz prezentowały swoje aktorskie talenty.

Rodzice przygotowali zaś słodki poczęstunek oraz wyposażyli klasowy kącik przyrodniczy w piękne jesienne ozdoby.

Dziękujemy dzieciom za przedstawienie, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie wspólnego popołudnia.

Ten sam występ mogli także oglądać pozostali uczniowie klas 0-III w czasie lekcji w środę 14.11. (więcej zdjęć na profilu FB szkoły).

Do początku strony

« Nowsze wpisy      Starsze wpisy »