dataWIGILIA W KLASIE 4 D

Podczas wigilii w klasie 4 d uczniowie na fletach zagrali kolędę pt. "Lulajże Jezuniu".

W goscinę przyszła z góralskimi pastorałkami w góralskich strojach klasa 3 c wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Marat.

Filmik

dataKLASA VI B i VII B BIERZE UDZIAŁ W AKCJI

„Idą święta, nie o sms-ie, ale o kratce pamiętaj”

Klasa VI b

Klasa VII b - podczas godziny wychowawczej uczniowie pisali kartki do przyjaciół i znajomych.

dataKLASA VII C BIERZE UDZIAŁ W AKCJI

„Idą święta, nie o sms-ie, ale o kratce pamiętaj”

Klasa VII c w ramach akcji „Idą święta, nie o sms-ie, ale o kratce pamiętaj” wspólnie zredagowała życzenia świąteczne na specjalnych kartkach, a następnie grupą, pod opieką wychowawcy, wysłała kartki do odbiorców.

A ile było przy tym pisaniu zabawy. Okazało się, że poprawne zaadresowanie kartki wcale nie jest proste, a znaczek na już klej. Wystarczy tylko lekko zwilżyć powierzchnię pokrytą klejem. To nie dla wszystkich było oczywiste.

dataKLASA IV D W CENTRUM NAUKI HEWELIANUM

12 grudnia 2018 r. wybraliśmy się do Centrum Nauki Hewelianum. Wycieczka była super. Mogliśmy przekonać się jak się czujemy podczas huraganu, zobaczyliśmy rózne doświadczenia i eksperymenty.

Był to bardzo fajny i pouczający dzień.

Klasa VI d

dataKLASA IV D W U7

Klasa IV d spędziła mikołajki w klubie U7. Zderzanie kręgli sprawiało dużo radości. Mikołaj nie zapomniał też o prezentach. Aż chciałoby się, by mikołajki trawały cały grudzień.

dataKLASA IV C W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniu dzisiejszym nasza klasa IV c była na warsztatach "Stara skrzynia. Co skrywa muzeum?" w Muzeum II Wojny Światowej. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z muzeum, eksponatami, które ono kryje oraz z tym jak je zabezpieczać i przechowywać. Uczniowie porównywali przedmioty dnia codziennego używane dawniej a dziś.

Drugą częścią było zwiedzanie części stałej muzeum, czyli eksponatów pochodzących z II wojny światowej.

Zajęcia były bardzo interesujące.

dataKLASA IV B W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 04. 12. 2018 r. klasa IV b była na warsztatach historycznych pt."Stara skrzynia. Co skrywa muzeum?" W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z muzeum jako miejscem, którego głównym zadaniem jest gromadzenie, zabezpieczanie i prezentowanie materialnych śladów historii.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali edukacyjnej, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwych „skarbów muzeum”, czyli eksponatów. Zadaniem uczniów podczas warsztatów było sporządzenie opisu i wykonanie rysunku jednego z eksponatów.

W drugiej części zajęć klasa odwiedziła fragment wystawy stałej – część, gdzie znajdują się przedmioty związane z życiem codziennym.

Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »