ŚWIETLICA SZKOLNA
Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 17.00
Z życia świetlicy
ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2016/2017 od 1 czerwca 2016 r.
do 24 czerwca 2016 r. w godzinach pracy świetlicy szkolnej.
Od 1 września 2016 r. karty przyjmowane będą przez cały rok szkolny według potrzeb rodziców (opiekunów).

Do pobrania:
KARTA ZGŁOSZENIOWA
REGULAMIN ŚWIETLICY
SYSTEM KONSEKWENCJI OBOWIĄZUJĄCY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ WYNIKAJĄCYCH
Z ŁAMANIA PRZEZ UCZNIÓW NORM I ZASAD POSTĘPOWANIA

Andrzejki!!!
W piątek 27.11.2015 r. w świetlicy odbyła się wspaniała zabawa andrzejkowa:)

Wróżby pozwoliły dzieciom oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Piątkowe popołudnie wypełnione zostało licznymi wróżbami i zabawą przy muzyce dziecięcej.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Tego dnia mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać np. Maja zostanie prezydentem, Dawid lekarzem, Patryk kucharzem, a Julek sprzedawcą:). Świetliczaki mogły powróżyć sobie też z kart, literek, kwiatów, kształtów, przekuwały serduszka, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę, Krystian Tokarek jako pierwszy opuści grono kawalerów i się ożeni. Momentem kulminacyjnym było lanie rozgrzanego wosku przez dziurkę od klucza.

Na koniec dzieci z uśmiechem na ustach podziękowały za dobrą zabawę, więc było to udane spotkanie.

25 listopada 2015 r.
Dzień Pluszowego Misia

Dzieci przyniosły swoje ukochane zabawki (Przytulanki) i pozowały do wspólnego zdjęcia. Pięknie… Prawda?

Zaproszenie do udziału w konkursie

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy szkolnej, do wzięcia udziału w MIĘDZYSZKOLNYM, ŚWIETLICOWYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK.

Wykonawcy wykorzystują muzykę na żywo (własny akompaniament) lub z płyty CD.
Podkład muzyczny zarejestrowany na płycie CD powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem.
Utwory wykonywane są tylko w języku polskim.

Etap I-szy (eliminacje do etapu międzyszkolnego) odbędzie się w świetlicy głównej
25. 11. 2015 r.

Jury oceniać będzie:
- dobór repertuaru,
- walory głosowe,
- interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

"Kredą po asfalcie - bezpieczna droga do szkoły"

I miejsce: Ola Wasiniewska z klasy Ic
II miejsce: Konrad Błank z klasy If
III miejsce: Dominika Fetta z klasy Ie

Dyplomy za udział otrzymali:
Wiktoria Jacowicz z klasy If,
Julia Kuźniak z klasy If,
Monika Wawrzyk z klasy If,
Daria Herbasz z klasy If,
Adrian Grala z klasy Ia,
Bartek Nowicki z klasy Ia,
Jurek Żmijewski z klasy I b.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i gratulujemy sukcesów.

Wyniki konkursu "Baśnie ze wszystkich stron świata"

W naszej świetlicy odbywały się zajęcia czytelnicze, w ramach których dzieci poznawały baśnie Ch.H.Andersena, braci Grimm, J.Tuwima i J. Brzechwy, A. Puszkina, Ch. Perraulta. Podsumowaniem tych zajęć był konkurs, w którym wyłoniliśmy Mistrzów Wiedzy Bajkowej.

Pięć trzyosobowych drużyn musiało wykazać się szczegółową znajomością utworów. Dzieci zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami: krzyżówką, testem, układaniem puzzli.

Zwyciężył zespół w składzie:
Oliwia Kowalska, Jagoda Janeczko i Staś Janeczko z klasy 2a

Drugie miejsce na podium zajęli:
Dominika Klass z klasy IVb, Paulina Klass z klasy Ie i Rafał Modrzejewski
z klasy IIIb.

Trzecie miejsce zajęły dziewczynki:
Julianna Sykuła z klasy IIIb, Agnieszka Marat z klasy Ie oraz Martyna Heksel
z klasy IIIb.

Gratulujemy finalistom konkursu i wszystkim uczestnikom !!!

W piątek 30. 10. 2015 r. dzieci wzięły udział w nietypowym konkursie plastycznym "Kredą po asfalcie - bezpieczna droga do szkoły". Zabawa przy tym była wspaniała, prace dzieci ozdabiają boisko szkolne, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13. 11. 2015 r. w świetlicy szkolnej.

Dzieci podczas zajęć świetlicowych pt. "STOP AGRESJI I PRZEMOCY" zdobywały i poszerzały wiedzę na temat zjawiska przemocy i agresji. Świetliczanie uświadomili sobie co to takiego przemoc i jak ważne jest zauważenie tego zjawiska i zwalczanie go.

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »