ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 31 W GDYNI
Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 17.00
Wychowawcy

Wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2015/2016:
mgr Violetta Suwała – kierownik świetlicy
mgr Alina Czerska
mgr Grażyna Dułak
mgr Iwona Sikora
mgr Iwona Stępień
mgr Aneta Sykuła

Do zadań wychowawców świetlicy szkolnej należy:
  1. Prowadzenie zajęć zgodnie z rocznym planem pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy szkolnej oraz hasłami tygodnia.
  2. Realizacja zadań Wychowawczego Programu Szkoły.
  3. Ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, organizowanie zajęć w tym zakresie.
  4. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej.
  5. Organizowanie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniach i na powietrzu, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny.
  6. Organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.
  7. Kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz dbałość o zachowanie zdrowia.
  8. Rozwijanie samodzielności i samorządności oraz społecznej aktywności.
  9. Utrzymywanie kontaktów z wychowawcami klas oraz współdziałanie z rodzicami uczniów.
  10. Dbałość o wyposażenie i wystrój pomieszczeń świetlicy.
  11. Pełnienie dyżuru w stołówce szkolnej w trakcie wydawania obiadów.