dataWIELKANOC

Topi śniegi wolniutko.
Ranki są coraz jaśniejsze
A dni bywają cieplejsze.
Jest tak zielono, wesoło.
Zwierzęta budzą się wkoło.
Śpiew ptaków słychać radosny,
na powitanie wiosny.

Prace uczniów

dataWYNIKI KONKURSU

dataKANGUR MATEMATYCZNY

dataIV A W TEATRZE MUZYCZNYM

Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Muzycznego w Gdyni

dataWYJŚCIE DO TEATRU

29 lutego 2016 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli spektakl pt. "Teatralne ABC".

Zamierzeniem twórców było przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantominę do aktora na żywym planie.

Młodzi widzowie poznali historię urwisa, który nie potrafił zachować się w teatrze - przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszystkie prośby i uwagi, został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotkał znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowiesci i przygody w zadziwiający sposób odwoływały się do zachowań chłopca. Nasz bohater, zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca, poznał sztukę aktorską, stał się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym, podobnie jak dla naszych młodych widzów - uczniów!

Zdjęcia pochodzą ze strony Narodowego Teatru Edukacji

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »