MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ”

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym nasza biblioteka szkolna obchodzi swoje święto.

Z tej okazji w październiku w naszej bibliotece odbyło się wiele interesujących wydarzeń:

1. Podaruj bajkę bibliotece

W ramach ogłoszonej na początku miesiąca akcji zebraliśmy wiele płyt z bajkami. Najciekawsze wzbogacą nasze zbiory specjalne.

2. Wystawy

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w gablotach, w holu głównym. Znajdziecie tam zdjęcia prezentujących biblioteki z różnych stron świata oraz wiele ciekawych informacji .

3. Kiermasz starej książki

Tradycją obchodów Miedzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest Kiermasz, podczas którego można za symboliczną złotówkę nabyć ciekawą lekturę.
Z funduszy uzyskanych na kiermaszu zostały zakupione nowe, poszukiwane przez Was książki.
Więcej informacji odnośnie nowych książek ukaże się w listopadzie.
Niecierpliwym tylko zdradzimy, że pojawią się cztery nowe opowieści z serii „Tajemnica .... " Martina Widmarka.

4. Zagadki i konkursy

29 października br. zaprosiliśmy na przerwach wszystkich chętnych uczniów do zabawy polegającej na rozwiązywaniu zagadek, quizów i czytaniu łamańców językowych.
Za poprawną odpowiedź każdy otrzymywał słodką niespodziankę.

5. Noc w Bibliotece

Kolejnym punktem obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych była trzecia już

NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

Z zaproszonymi uczniami spotkaliśmy się 30 października br., w piątek o godz. 19. Czas wypełniły nam zabawy w skrzynkę zadań oraz kalambury, przygotowanie wspólnej kolacji, zajęcia plastyczne oraz rozgrywki sportowe.
Zakończyliśmy o godz. 2.00 w nocy bajką na dobranoc i udaliśmy sie na odpoczynek. Po wspólnym podsumowaniu rozeszliśmy się do domów ok 9.00 w sobotni poranek.

Nowe książki

W tym miesiącu pojawiło się równiez wiele nowych książek, które nam podarowaliście między innymi poprzez udział w loterii fantowej w ubiegłym roku szkolnym.

Żaby, żabki i żabole

Chyba już wszyscy wiedzą, że w naszej bibliotece mieszka wiele żab i żabek . Jakby tego było mało zaczęły one również opanowywać czytelnię.

Zapraszamy najmłodszych do nowego kącika żabowego z kolorowym stolikiem i krzesełkami w czytelni.

Przedstawiamy również nowe żabole, które zamieszkały w naszej bibliotece w bieżącym roku szkolnym.

WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W BIBLIOTECE I CZYTELNI NAJLEPIEJ

Zawsze cieszą nas takie widoki

Zapraszamy do biblioteki