Czytam sobie w bibliotece.

Nasza biblioteka wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Czytam sobie w bibliotece”.

W ramach projektu zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej otrzymaliśmy 9 książek z popularnej serii „Czytam Sobie” .

Jednym z punktów programu było przeprowadzenie lekcji bibliotecznych w oparciu o książki z wyżej wymienionej serii.

Każda z klas, w której odbyła się lekcja, otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.

Zachęcamy najmłodszych uczniów naszej szkoły do zapoznania się z serią „Czytam sobie”, która dostosowana jest do różnego poziomu umiejętności czytania.

Wycieczka do kina.

Miłośników książek Martina Widmarka, biblioteka szkolna zaprosiła na wycieczkę do kina na film zrealizowany na podstawie serii książkowej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Obejrzeliśmy „Sekret rodziny von Broms”. Wszyscy uczestnicy wycieczki jednogłośnie orzekli, że film im się podobał. Wróciliśmy zadowoleni tym bardziej, że dostaliśmy w prezencie „Tajemnicę urodzin” – książkę z serii, której dotychczas nie mieliśmy w naszej bibliotece.

Wszystkich, którzy nie czytali zagadek detektywistycznych Martina Widmarka zachęcamy do zapoznania się z nimi. Wkrótce w naszej bibliotece będzie możliwość wypożyczenia niemal wszystkich części wspomnianej serii.

Wizyta w nowoczesnej bibliotece.

Korzystając z okazji, podczas wycieczki do kina odwiedziliśmy nowoczesną Bibliotekę Miejską w Rumi. Znajduje się ona na dworcu PKP w Rumii. Biblioteka „Stacja kultura” zrobiła na uczniach i na nas duże wrażenie.

Międzyszkolny konkurs recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku.

Dwoje uczniów: Paweł Potreé z klasy III B i Martyna Sanocka z klasy V C reprezentowało naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Matematyka to nie tylko liczby.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

Do konkursu stanęło wielu recytatorów i mimo dużej konkurencji miło nam poinformować, że Paweł Porée z III B w swojej kategori wiekowej zajął drugie miejsce.

Również Martyna Sanocka z klasy V C w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce.

Bardzo cieszymy się z ich sukcesu i serdecznie gratulujemy!

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia bibliotekę szkolną „Pod Zieloną Żabą” odwiedziło bardzo wielu czytelników ze swoimi misiami. Każdy kto przyszedł do biblioteki ze swoim misiem i wypożyczył ksiażkę, tego dnia otrzymał słodką niespodziankę. Frekwencja dopisała.:)

Szkolny konkurs recytatorski
„Niedaleko pada jabłko od jabłoni”

26 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski orgaznizowany przez bibliotekę szkolną. W tej edycji konkursu uczniowie recytowali wiersze Danuty Wawiłow i jej córki Natalii Usenko. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, dopisała również publiczność.

Lista laureatów