dataWYJŚCIE DO U7

Dnia 28. 03. 2014 r. nasza klasa IV B, pojechała do U7 zagrać w kręgle. Do gry w bowling wymagane jest specjalne obuwie, które wypożyczyliśmy na miejscu za opłatą 5 zł. Godzina znakomitej gry minęła bardzo szybko. Graliśmy w 5-u grupach i szło nam całkiem nieźle. Po udanej zabawie powrócilismy do szkoły.

dataŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W tym dniu w naszej szkole odbyło się:

• wspólne tworzenie plakatu z kropelek przyniesionych przez uczniów, każda kropelka to było hasło lub pomysł na oszczędzanie wody (95 kropelek),
  • uczniowie mieli możliwość wzbogacenia swojej wiedzy na temat wody, jej znaczenia i sposobów oszczędzania i ochrony,
  • obowiązywał w tym dniu strój niebieski, akcja cieszyła się sporą popularnością wśród uczniów.

Światowy Dzień Wody był przeprowadzony w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii prowadzonego we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki.

dataWYJŚCIE DO TEATRU

Mitologia jest jednym z fundamentów kultury śródziemnomorskiej, z której czerpiemy najistotniejsze wartości. Zawiera się w niej suma doświadczeń człowieka - jego pragnień i dążeń, wzlotów i upadków. Współcześnie często używamy zwrotów: koń trojański, nić Ariadny, puszka Pandory, syzyfowa praca itp., zapominająć, skąd się wywodzą. Jak głęboko sięgają korzenie naszych życiowych postaw? Są sytuacje, w których spotykamy się z pełnym wyższości i lekceważenia stosunkiem do historii, a przecież ona jest nauczycielką życia, toteż uczniowie klas IV i V w dniu 20 marca 2014 r. wraz z opiekunami wybrali się na przedstawienie pt. "W krainie mitów", by zapoznać się z mitami, by nabrać pokory i szacunku dla mądrości w nich zawartych.

Zdjęce pochodzi ze strony Narodowego Teatru Edukcji

dataOGŁOSZENIE

data"ZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI"

Ośmiu uczniów klas IV - VI wzięło udział w konkursie ogłoszonym przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, aby wziąć udział w konkursie należało wykonać karmnik lub budkę lęgową.
12 marca 2014 r. rozstrzygnięto konkurs, wyróżnienie otrzymał Marcin Glapiński z klasy IV A.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczniom i ich rodzicom, dziadkom, opiekunom, którzy pomogli w wykonaniu prac.

dataROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "COŚ Z NICZEGO"

I miejsce - Paulina Czerwionka kl. V C

II miejsce - Adrian Faiga kl. V C

III miejsce - Szymon Zalewski kl. IV B

III miejsce - Zuzanna Kobiela kl. V C

III miejsce - Żaklina Nurnberg kl. VI A

Zdjęcia z wystawy prac

dataDZIEŃ KOBIET W V C

dataZAJĘCIA TERENOWE

Określanie czystości powietrza za pomocą skali porostowej - zajęcia terenowe

5 marca uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia dodatkowe z przyrody wybrali się do pobliskiego lasu. Ich zadaniem było określenie stanu czystości powietrza za pomocą porostów. Zajęcia terenowe poprzedzone były zajęciami teoretycznymi w sali. Uczniowie sprawdzali jakie prosty i na których drzewach rosną. Wszyscy uczniowie doszli do wniosku, że im głębiej i wyżej wchodzi się do lasu, tym można zaobserwować więcej porostów a więc jest tam czystsze powietrze.

Zajęcia te były przeprowadzone w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii prowadzonego we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki.

dataWYJŚCIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

4 marca razem z klasą wybrałem się na prezentację multimedialną "Królik w kapeluszu, czyli czary mary na srebrnym ekaranie, ohistorii efektów specjalnych w kinie". Po przybyciu na miejsce czekałem około pół godziny siedząc w sali, ale wynagrodziła mi to "Wędrówka po historii kina", czyli opowieść o rozwoju i początkach kinematografii. Dowiedziałem się mnóstwo ciekawych rzeczy na temat dawnych, jak i współczesnych metod montażu i kręcenia filmów. Następnie przyszła pora na projekcję pełnometrażowego komedio-dramatu pt. "Wyspa Nim". Wywarł on na mnie niemałe wrażenie. Zachwycił mnie bogactwem przyrody. Śmieszyły mnie momenty, w których częściowo udomowione zwierzęta próbowały porozumieć się z małą dziewczynką. Nieraz rozbawiało to całą widownię.

Według mnie warto było wybrać się na tę prezentację. Polecam ją każdemu, kto interesuje się kinem i lubi komedie.

Jarek Skorupa kl. VI B

dataWYJŚCIE NA LODOWISKO

Dnia 28. 02. 2014 r. nasza klasa (IV B) miała przyjemność pojechać na lodowisko, które znajduje się blisko Urzędu Miasta w Gdyni. Dotarliśmy tam Szybką Koleją Miejską (SKM), podróż była krótka. Na lodowisku za niewielką opłatą trzeba było wypożyczyć łyżwy. Chyba, że ktoś zaopatrzył się we własny sprzęt. Jazda na łyżwach wydawała się krótka, ale trwała ponad godzinę. Nie wszyscy potrafią dobrze jeździć, niektórzy parę razy się przewrócili. Bawiliśmy się dobrze. Do szkoły wróciliśmy też SKM-ką. Myślę, że nie było osoby niezadowolonej z wyjścia na lodowisko.

Filip Kucharski

Zdjęcia z lodowiska

dataKONKURS EKO MODA

dataKONKURS LITERACKI

dataMARZEC

„Marzec"- J. Ficowski
To marcowi zima w głowie,
to wiosenne harce.
Chce być lutym albo kwietniem,
byleby nie marcem!
Śniegiem prószy, a po śniegu
deszczem tnie ukośnie.
Czy to wiosna? Czy to zima?
Po prostu przedwiośnie.
Choć z dniem każdym coraz wcześniej
słoneczko rozbłyśnie,
choć spod śniegu się wychyla