WITAMY

Witamy w roku szkolnym 2014/2015. Wszyscy uczniowie mają już zaktualizowane karty czytelnika. Od pierwszych dni wypożyczamy lektury i inne ciekawe książki. Można jednorazowo wypożyczyć 3 książki na jeden miesiąc. W tym roku pracują tu trzy nauczycielki bibliotekarki: pani Lucyna Kisiel, pani Małgorzata Baranowska i pani Liliana Janeczko. Pani Agnieszka Wolańska-Matuszczak jest na urlopie i wróci do nas we wrześniu 2015 r.

Zapraszamy do wypożyczalni od poniedziałku do piątku od 7.45 do 15.00, a do czytelni od 8.00 do 16.00 (od poniedziałku do czwartku) i od 8.00 do 15.00 (piątki).

BIBLIOTEKA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW

Wrzesień to dla niektórych uczniów nie tylko początek roku szkolnego, ale również pierwsze dni w naszej szkole. Uczniowie klas zerowych i klas pierwszych zapoznają się ze szkołą i odwiedzają także naszą Bibliotekę pod Zieloną Żabą. Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki. Najmłodsi (z klas 0) mogą wypożyczać książki pod opieką rodziców, opiekunów, babci, dziadka…..

BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Biblioteka po Zieloną Żabą dzieli się na wypożyczalnię i czytelnię. W jednym i w drugim pomieszczeniu oprócz wypożyczenia książęk można w ciszy poczytać na miejscu, odpocząć, cichutko porozmawiać, posłuchać jak czytają nauczycielki lub odrobić lekcje. Zapraszamy także do pomocy w pracy bibliotekarza (Koło Przyjaciół Biblioteki) i w podsumowaniu wypożyczeń (łącznicy z biblioteką) lub w przygotowywaniu dekoracji. Uczniowie również chętnie występują w bibliotece w przedstawieniach.