Wiosenna przyroda w grupie "0b"

Niedawno sadziliśmy cebulki i dzięki codziennej pielęgnacji roślinek, wyrósł nam piękny szczypiorek. Dzieci mówiły, że miał bardzo dobry smak :) Postanowiliśmy także bliżej się przyjrzeć krzewom forsycji, które rosną niedaleko budynku szkoły, a ponieważ mamy już pewne doświadczenie posialiśmy w pojemniczkach owies, ażeby zdążył wyrosnąć na zbliżające się święta wielkanocne.

Literkowe nakrętki w grupie "0b"

Dzieci z naszej grupy powoli poznają literki i uczą się czytać. Dodatkową pomocą przygotowaną wspólnie przez rodziców i wychowawczynię są nakrętkowe literki. Plastikowe, niebieskie i czerwone, nakrętki z napisanymi literami pomagają w nauce czytania i zgodnej współpracy z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że w przyszłości literkowe nakrętki dzieci zamienią na ciekawe książki.

Fabryka pisanek

Przygotowania ekipy naszej szkoły trwają. Oczywiście będzie relacja na gorąco!!!!! Już 10 kwietnia!!!

Z wielu, wielu pomysłów tylko 20 zakwalifikowało się do konkursu. Po raz drugi nasza szkoła weźmie udział w wydarzeniu FABRYKA PISANEK. Tak jak w zeszłym roku projekt naszej pisanki wykonała wspaniała Pani Aneta Brzozowicz - Sykuła. Jest on objęty narazie tajemnicą. Na specjalnych, tajnych spotkaniach dzieci i nauczycieli odbywały się konsultacje i narady - bo pomysły dzieci są tu najważniejsze. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej a szczególnie Rodziców zebraliśmy wszystkie potrzebne elementy. Bardzo Wam dziękujemy!!!! Bez Was ta pisanka by nie powstała!!! Teraz każdy będzie miał na niej swój kawałeczek i mamy nadzieję, że przyjedziecie głosować. 10 kwietnia sześcioro dzieci pod opieką Pani Anety i Pani Moniki, za zgodą rodziców mimo okresu strajkowego będzie od godziny 10.00 do ...maks 21.00 walczyć o 10 tysięcy złotych dla SP 31. W dniach 11/14 kwietnia zapraszamy w celu zagłosowania.

Kolejny sukces sportowy

05 kwietnia uczniowie z rocznika 2009 i 2010 brali udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Gdyni w Sztafetach Sprawnościowych. Zajęliśmy III miejsce.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "I co dalej"

Dnia 04. 04. 2019 r. nasze uczennice klas II i III wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "I co dalej". Oczywiście wróciliśmy z nagrodami. W kategorii klas III Maja Łagoda zdobyła I miejsce, w kategorii klas II Ania Kreft również otrzymała I miejsce. GRATULACJE DZIEWCZYNY !

Poznajemy ptaki

Dzieci z grupy 0"b" w ostatnich dniach poznawały różne gatunki ptaków. Na zakończenie każde dziecko samodzielnie w czasie zajęć wykonało swój album o ptakach. Pomogły w tym materiały przygotowane przez dzieci i rodziców w domu oraz wypożyczone z naszej szkolnej biblioteki piękne książki i atlasy o ptakach. Zachęcamy do oglądania powstałych albumów: parter budynku C.

1d robi kanapki

Klasa 1d chce zdrowo jeść! Dzisiaj samodzielnie robili wiosenne, pełne witamin, kanapki.

Wyniki międzyszkolnego konkursu "Wiosenny zawrót głowy"

W konkursie wzięło udział 65 uczestników z dziesięciu szkół -SP 10, SP 21, SP 31, SP 34, SP 35, SP 43, SP 48, SP 52, ZSP nr 1, ZSP nr 2

Lista laureatów:

Olena Bach SP 21

Kacper Ossowski SP 31

Anastazja Rosiak SP 48

Dziękujemy za udział w konkursie.

Dyplomy oraz nagrody zostaną dostarczone do szkół do 5 kwietnia.

1d w Infoboxsie

Klasa 1d w Infoboxie poszerzala wiedzę o Gdyni. Zabawa w budowanie z klocków Lego, Gdyni za 50 lat, wywołała niemałe emocje i radość.

Udział klas 2 w Festiwalu Animacji

Dnia 2 kwietnia 2018 r. klasa II A i II B wybrały się do GCF w Gdyni. Uczestniczyły w pokazie w ramach 7 Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji.

Filmy, które zobaczyły dzieci, uczestniczą w Konkursie „Teraz dzieci mają głos!" w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Po seansie filmowym o tym, jak powstaje filmowa animacja, opowiedział pan Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Zaprosil tez do zwiedzania GSF. Dzieci oddały swój głos na trzy filmy.

SP 31 najlepsza!!!!!

Dnia 2 kwietnia 2019r w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni odbył się turniej sportowy dla dzieci klas młodszych "SPORT TO ZDROWIE". Turniej miał charakter sztafety wahadłowej - 10 konkurencji. Dzieci z naszej szkoły były przygotowywane przez Panią Marzenę i Dorotę a ciężkie treningi zaowocowały zdobyciem 1 miejsca. Hip hip hurrrrraaaaaa!!!! 31 pierwsze miejsce ma!!!!!!!!! Galeria na profilu FB szkoły

Makulatura w 1-3

KLASA ILOŚĆ
O A 53,9 kg
O B 233,3 kg
I A 1093,0 kg
I B 2023,6 kg
I C 233,3 kg
I D 244,3 kg
II A 734,1 kg
II B 1769,9 kg
III A 888,0 kg
III B 1163,8 kg
III C 471,9 kg

Wiosenne kanapki

Dnia 1 kwietnia klasa 1A na zajęciach robiła wiosenne kanapki.Były to super zajecia i swietna zabawa a kanapki byly pyszne smaczne zdrowe i kolorowe.

Prima Aprilis

Uczniowie klasy 3c dowiedzieli się dzisiaj, że w nocy w szkole była awaria prądu, nie wolno dotykać ścian, a w celu lepszego uziemienia przed wejściem do klasy trzeba zdjąć buty. Następnie musieli sobie poradzić z nowymi warunkami i mimo utrudnień napisać niezapowiedziany sprawdzian.

Grzeczne dzieci posłuchały nauczyciela i z przejęciem przystąpiły do pracy...???????? ale się dali "wkręcić" hi hi. A Was co dziś śmiesznego spotkało?

Do początku strony

« Nowsze wpisy      Starsze wpisy »