„Moja wiosna”

gubiła mi się wiosna
w gonitwie zwykłych dni.

A teraz wreszcie przyszła,
jest blisko, tuż o krok.
Ma piegi i warkoczyk
i jasny, jasny wzrok.
Rafał Witek

Nowe wystawy

Zapraszamy do obejrzenia wystaw przygotowanych przez bibliotekę szkolną.

• w holu głównym szkoły
  • Wystawa poświęcona książce i czytaniu. Znaleźć tam można wiele ciekawych propozycji do przeczytania. Dla każdego coś ciekawego

• w holu przed biblioteką
  • Wystawa z okazji 3 marca – Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Udział w tworzeniu wystawy miały dzieci spędzające czas w czytelni – pokolorowaly i ozdobiły sylwetki pisarzy.

Nowe książki

Dzięki hojności babci jednego z naszych uczniów biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych ksiażek. Pani Małgorzacie bardzo dziękujemy za wsparcie i życzymy powodzenia rozwijaniu zainteresowań czytelniczych swoich wnuków. Oby więcej takich babć

Na nowe ksiażki – nowy mebel

Zagadki w bibliotece

Uczennice klasy V A w piątek 10. 03 br. zorganizowały turniej zagadek. Chętnych było co nie miara Duży plus dla dziewczynek za inicjatywę.

Wiosna w bibliotece

Pierwszego dnia wiosny odwiedziła nas prawdziwa Pani Wiosna

Spotkanie z ciekawymi ludźmi

23 marca do naszej biblioteki zaprosiłyśmy archeolożkę panią Agnieszka Naleźny. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego spotkała się z uczniami klasy II C i II D gimnazjum, a następnie z młodszymi uczniami z klas III A i III C. Podczas zajęć przedstawiła kulisy pracy archeologa, przekazała wiele ciekawych informacji na temat swojej pracy, którą wykonuje z prawdziwą pasją.

Kolejny sukces Eryka Kamińskiego z klasy II f

Eryk wziął udział w eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Gdyni. Konkurencja była tak duża, iż mimo perfekcyjnego przygotowania i zaangażowania zdobył niestety tylko wyróżnienie. Naszym zdaniem wypadł wspaniale !

Erykowi bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kiermasz ksiażki

Marzec zakończyliśmy kiermaszem podczas, którego za symboliczną złotówkę można było nabyć ciekawą książkę. Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

Z funduszy uzyskanych zakupimy nowe książki, które uatrakcyjnią zbiory biblioteczne.

Za pomoc w organizacji dziękujemy uczniom klasy VI A.

Ilość wypożyczeń