„Tańczące pisanki”

to nie wiem, co będzie
gdy któraś upadnie ...

Dorota Gellner

Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, 6 kwietnia odbył się konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas O – III recytowali wiersze opublikowane w czasopiśmie „Świerszczyk”. W konkursie (łącznie w dwóch turach) wzięło udział 45 uczniów. Jury konkursu zaskoczył poziom przygotowania uczniów, szczególnie podczas drugiej tury, gdy recytowały dzieci z klas II – III. Widać doświadczenie zdobyte we wcześniejszych konkursach procentuje. O całym przedsięwzięciu poinformowaliśmy redakcję czasopisma „Świerszczyk”, która okazała duży entuzjazm i zadowolenie z propagowania w ten sposób tego niezwykle ciekawego czasopisma.

Wizyty na dniach otwartych

III klasy gimnazjum wkrótce opuszczą mury naszej szkoły. Już teraz jednak muszą podjąć decyzję, gdzie będą kontynuowali naukę. W wyborze dalszej ścieżki pomaga im p. Liliana, która oprócz tego, że pracuje w bibliotece szkolnej prowadzi również zajęcia z doradztwa zawodowego. W kwietniu p. Liliana z chętnymi uczniami gimnazjum wybrała się na dni otwarte gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Oto krótka fotorelacja z tych wycieczek.

Ilość wypożyczeń