PEDAGOG SZKOLNY

• Rozpoznaje warunki życia i nauki uczniów sprawiających trudności w realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego.
  • Udziela porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych.
  • Udziela porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych.
  • Przeciwdziała skrajnym formom niedostosowania społecznego młodzieży.
  • Udziela pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze i dydaktyczne.
  • Udziela rodzicom porad ułatwiających rozwiązanie przez nich trudności związanych z wychowywaniem własnych dzieci.
  • Organizuje opiekę i pomoc materialną uczniom opuszczonym, osieroconym, uczniom z rodzin patologicznych, wielodzietnych, uczniom wychowującym się w rodzinach o szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
  • Wnioskuje o kierowanie spraw uczniów z rodzin zaniedbanych środowiskowo do odpowiednich sądów dla nieletnich.

W ZS nr 9 pedagogiem szkolnym jest pani mgr Marzena Dziubek.

PSYCHOLOG SZKOLNY

Rola i zadania psychologa w szkole określane są potrzebami dzieci, rodziców i nauczycieli. Zakres prac psychologa w danym roku szkolnym jest zgodny z rocznym programem pracy szkoły. Ważniejsze zadania stawiane przed psychologiem to:

• prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych dla uczniów oraz indywidualnych (lub rodzinnych) spotkań z rodzicami w przypadkach zgłaszania problemów,
  • diagnoza psychologiczna uczniów w zakresie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i osobowościowego,
  • terapia indywidualna dzieci z problemami emocjonalnymi,
  • zajęcia reedukacyjno-kompensacyjne dla dzieci z dysfunkcjami rozwoju intelektualnego.

Psychologiem szkolnym jest pani mgr Barbara Świderska

------------