Witamy wszystkich w nowym roku 2016

1. Nie czytaj, bądź głupszy.

W ramach postanowień noworoczych zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzin w biblioteki szkolnej. Tym bardziej zapraszamy, że w bibliotece pojawiło się dużo nowych książek.

Zgodnie z zapowiedziami z grudnia publikujemy listę książek zkupionych w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”:

Nowe, kolorowe, pachnące i bardzo interesujące książki czekają na młodych czytelników spragnionych wrażeń, emocji,wiedzy, a także rozrywki.

Oto fotografie prezentujące niektóre nowości.

2. Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

W styczniu zaprosiłyśmy do biblioteki „Pod zieloną żabą” wszystkich uczniów klas piewszych, którzy uroczyście poprzez złożenie przysięgi i pasowanie zostali włączeni w poczet czytelników naszej szkoły.

3. Przedstawienie „Królewna się nudzi”.

Aby uświetnić uroczystość pasowania na czytelnika uczniowie klasy V C, przygotowali ciekawe przedstawienie o kapryśnej i znudzonej królewnie.

Przedstawienie bardzo się podobało. Na szczególe uznanie zasłużyły nieprzeciętne umiejętności aktorskie młodych wykonawców.

Specjalny pokaz przedstawienia odbył się także dla klas III B i II A.

4. W ramach prowadzonego przez panią Agnieszkę Wolańską-Matuszczak kółka plastycznego na holu przed świetlicą szkolną powstaje mural prezentujący zmienność pór roku. Póki co niedokończona praca prezentuje się tak:

Wkrótce zaprezentujemy gotową pracę.

5. Zbiory biblioteki powiększają się między innymi dzięki darom, które otrzymujemy od uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Za wszystkie dziękujemy i zachęcamy do dalszego aktywnego udział w akcji „Podaruj ksiażkę bibliotece”.

Dziękujemy również za wszystkie fanty na loterię i płyty z bajkami.

Oto lista darczyńców:

6. Takie widoki zawsze cieszą... zaczytani uczniowie i kolejka do wypożyczenia