herb Gdyni

Dzisiaj jest:

ŚWIETLICA SZKOLNA
rok szkolny 2009/2010

W dniu 20.11.2009 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs "Wiedzy bajkowej". Przystąpiło do niego 5 trzyosobowych drużyn. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość baśni J. Ch. Andersena, braci Grimm oraz Ch. Perrault.
A oto zwycięzcy:
1 miejsce - Patrycja Sikora, Paulina Urban, Aleksandra Pakiela
2 miejsce - Natalia Kruszyńka, Patrycja Pstrzoch, Szymon Langa
3 miejsce - Wiktoria Kruszyńska, Karolina Miska, Gabriela Cichocka

Po raz drugi odbyła się akcja pt. "Pomagamy zwierzętom z Ciapkowa". W miesiącu listopadzie ogłoszona została zbiórka żywności dla psów i kotów ze schroniska. Na dary długo nie trzeba było czekać. Wystawiony w sali kosz szybko się zapełnił.
W dniu 04.12.2009 roku panie wychowawczynie przekazały dary do schroniska "Ciapkowo". Cieszy fakt, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym dzieciom ze świetlicy.

Anioły, Gwiazdy, Mikołaje i Lampiony - to wszystko można było kupić na drugim już Bożonarodzeniowym Kiermaszu, który odbył się w dniach 14 - 16.12.2009 r. Wszystkie ozdoby wykonały dzieci uczęszczające do świetlicy przy pomocy pań wychowawczyń.
Kiermasz cieszył się większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. Wszystkim kupującym bardzo dziękujemy.
Zebrane fundusze zostały przeznaczone na nagrody dla dzieci oraz na wyposażenie świetlicy.

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym nasza świetlica zorganizowała "Konkurs kolęd i pastorałek", który odbył się 21. 12. 2009 r. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0 - 3. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie. Kolędy śpiewane były z wielkim zaangażowaniem i poczuciem rytmu.
Jury w składzie: p. Agnieszka Wolańska, p. Violetta Suwała, p. Iwona Nawrot miało nie lada problem z wytypowaniem zwycięzców. A oto ich wybór:
1. miejsce - Sylwia Szymańska
2. miejsce - Oliwier Dobek
3. miejsce - Lucja Nawrot.

Galeria zdjęć

05. 01. 2010 r. rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową". Nagrodzeni to:
1 miejsce - Marta Płuciennik
2 miejsce - Łucja Nawrot
3 miejsce - Krystian Faligowski

W dniu 27.01.2010 r. odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się na niej w niezwykłych strojach. Nie zabrakło Księżniczek, Czarodziejów, Rycerzy, Kowbojów itp. Odbyły się liczne konkursy. Wybrano Króla i Królow± Balu (Klaudia Włodarczyk i Grzegorz Paradowski), oraz najciekawsze przebranie (Łucja Nawrot i Brunon Wolański).

Galeria zdjęć

19. 01.2010 r. odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w międzyświetlicowym konkursie "Na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową". O nagrody rywalizowało 14 szopek z 4 szkół. Na uroczystość licznie przybyli twórcy bożonarodzeniowych dzieł, ich rodzice i opiekunowie.
Nagrody zostały przyznane w dwóch grupach wiekowych. A oto nagrodzeni:

Dzieci 6-letnie
1. Malwina Herold, Michalina Herold ze Szkoły nr 48
2. Dominika Nosowicz ze Szkoły nr 31
3. Maja Grzegorczyk, Zofia Michniewicz, Andżelika Kaplin ze Szkoły nr 46

Klasy I - III
1. Martyna Czarnocka, Zuzanna Pobłocka, Zuzanna Przeniosło ze Szkoły nr 46
2. Michalina Jackiewicz, Ilona Palczyńska, Magda Smentoch ze Szkoły nr 39
3. Patrycja Sikora ze Szkoły nr 31

10. 02. 2010 roku Gdynia obchodziła swoje 84. urodziny. Z tej okazji dzieci uczęszczaj±ce do naszej świetlicy (O. Dobek, K. Miska, M. Olechowski, P. Sikora,
Ł. Nawrot, M. Płóciennik, G. Paradowski i K. Włodarczyk) przygotowały przedstawienie Pt. "Ferie w Gdyni". Na widowni zasiedli uczniowie klas 0 - 3.

Galeria zdjęć

26 marca odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy mieli do zaprezentowania jeden tekst przygotowany wcześniej a drugi losowali. W każdej kategorii wiekowej jury wyłoniło jednego Mistrza Pięknego Czytania.
A oto nagrodzeni:
Klasa I - Wiktoria Kruszyńska