Strona główna Szkoła Podstawowa nr 31 Gimnazjum nr 12 dyrekcja ZS nr 9 sekretariat pedagog, psycholog logopedia opieka medyczna ¶wietlica stołówka biblioteka kalendarium rekrutacja do gimnazjum informacje dla rodziców osi±gnięcia sportowe publikacje nauczycieli linki baza noclegowa przetargi

ŚWIETLICA SZKOLNA

CZYNNA OD 7:00 DO 17:00
(od poniedziałku do piątku)

Świetlica szkolna jest specyficznym miejscem na terenie szkoły, które wspomaga i uzupełnia funkcje rodziny oraz pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opieki, oddziaływania wychowawczego, poczynań dydaktycznych. Do świetlicy mogś uczęszczać dzieci z klas 0-III.

Głównym zadaniem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom opieki wychowawczej, poczucia bezpieczeństwa, stworzenie odpowiednich warunków do zabawy i rekreacji, dbałość o ich rozwój fizyczny, zdrowie i higienę psychiczną, budzenie i rozwijanie twórczych zainteresowań i zamiłowań, a także wdrażanie do uczestnictwa w podstawowych formach życia kulturalnego.

Zajęcia w świetlicy prowadzą 4 nauczycielki: Lidia Kopica, Hanna Staniecka, Barbara Stencel i kierownik świetlicy Violetta Suwała.
Panie organizują różne formy zajęć: gry i zabawy ruchowe, zręcznościowe, sportowe, towarzysko-rozrywkowe, gry umysłowe, zajęcia plastyczne, umuzykalniające, czytelnictwo, pogadanki, konkursy, inscenizacje. Podczas pobytu w świetlicy dzieci korzystają z obiadów w stołówce szkolnej.

W roku szkolnym 2005/2006 plan pracy będzie realizowany zgodnie z tematyką:
1. następujących uroczystości i imprez kalendarzowych:
- Dzień Nauczyciela, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Zdrowia, Święta Wielkanocne, Dzień Ziemi, Dzień Książki i Prasy, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka
2. kolejnych pór roku
3. programu edukacji regionalnej Gdynia - moja ziemia rodzinna.

W bieżącym roku szkolnym przeprowadzono następujące konkursy:
- konkurs o tytuł Mistrza w układaniu puzzli
- konkurs plastyczny Pani Jesień
- konkurs plastyczny w plenerze na temat Złota Jesień - (rysunek kredą po asfalcie).

Wykonano różne prace plastyczne ciekawymi technikami o tematyce jesiennej oraz o bezpieczeństwie w szkole i na drodze.

Przygotowano i wyeksponowano prace plastyczne dzieci na holu głównym na temat:
- Rodzina i ja
- Moja ulubiona książka
- Morze nasze morze.

Przeprowadzono szereg pogadanek i zajęć w terenie na temat bezpieczeństwa, regulaminu świetlicy, zmian zachodzących w przyrodzie oraz ciekawych miejsc w naszej dzielnicy.

26 października 2005 r. odbył się Festiwal Piosenki śpiewać każdy może z udziałem rodziców.

Lista osób nagrodzonych:

miejsce I   - Dominika Zimak kl. I a

miejsce II  - Agata Milbrod kl. I c

Aleksandra Dłuska kl. I d

miejsce III - Paulina Zatorska kl. I c

Bartosz Potrykus kl. I b

Joanna Olszewska kl. II a

6 grudnia drużyna reprezentacyjna ze świetlicy szkolnej wzięła udział w IV Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 14 w Gdyni i ...ZWYCIĘŻYŁA !!!
Młodzi piłkarze zajęli I miejsce, otrzymali puchar, dyplom, piłkę nożną oraz drobne upominki. Grę obserwował trener młodzieżowej reprezentacji Polski Michał Globisz.
Oto skład drużyny:

1. Dominik Armatowski kl. I a
2. Adrian Chełminiak kl. I d
3. Kornel Sanocki kl. II a
4. Krystian Sosiński kl. III a
5. Paweł Marszałkowski kl. III b
6. Kamil Durski kl. III c
7. Kamil Wysocki kl. III d

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci w ramach zajęć wykonały różnorodne prace plastyczne. Najciekawsze umieszczono na holu głównym, wyeksponowano w świetlicy szkolnej i na przyległym holu. Dzieci również ubrały choinkę samodzielnie wykonanymi ozdobami.

Kolejnym uroczystym wydarzeniem a jednocześnie tradycją naszej świetlicy było przygotowanie jasełek bożonarodzeniowych "Przy Żłobku". Uroczystość odbyła się 19 grudnia 2005 r.
Dzieci zaprosiły swoich rodziców i bliskich, gościem specjalnym była pani Monika Domańska z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Swoją obecnością zaszczycił nas również dyrektor szkoły pan Aleksander Kuźmin.
Spotkanie wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.

W marcu bieżącego roku szkolnego świetlica przygotowała inscenizację muzyczno-ruchową pod tytułem Rejs do Gdyni dla nauczycieli, rodziców i dzieci z klas 0 - III. Działania przygotowujące inscenizację związane były z wprowadzeniem programu Gdynia - moja ziemia rodzinna, a także z przypadającymi na rok kalendarzowy 2006 osiemdziesiątymi urodzinami miasta Gdyni. W przygotowaniu scenografii uczestniczyli rodzice naszych wychowanków, nauczyciele świetlicy, a także dzieci.

Od trzech lat, w maju odbywają się w świetlicy Szkolne Konkursy Pięknego Czytania pod hasłem Zacznij czytać organizowane dla czterech grup wiekowych (klasy 0, I, II, III ).
Celem działań jest kształtowanie umiejętności czytania na poziomie edukacji elementarnej, wyrabianie nawyku i potrzeby kontaktu dziecka z książką, doskonalenie techniki czytania.

W drugim semestrze świetlica brała udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych:
- Gdyńskie zwierzęta
- Mój ulubiony bohater
- Bajki i baśnie braci Grimm
- Gdyńska Koszykówka - Paulina Kunz otrzymała wyróżnienie.

Zorganizowano wystawy na holu głównym:
- Gdynia sprzed lat w związku z obchodami 80-lecia miasta Gdyni

- prezentację prac przestrzennych z konkursu Pani Jesień
- wyeksponowano prace plastyczne z okazji Święta szkoły.

Violetta Suwała