herb Gdyni

ŚWIETLICA SZKOLNA
rok szkolny 2008/2009

Kiermasz świąteczny
W dniach 15-19.12.2008 r. wystartował szkolny kiermasz świąteczny, na którym można było zobaczyć i kupić ozdoby wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy. Już kilka tygodni wcześniej dzieci pod kierunkiem pań Iwony Stępień i Anny Tomczuk-Wróblewskiej kleiły ozdoby, lepiły z masy solnej, malowały i wykonywały kartki swiąteczne i stroiki.
Powodzenie kiermaszu przeszło oczekiwanie organizatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy kupili nasze dzieła i w ten sposób wsparli szkolna świetlicę. Za zebrane pieniądze zakupiono gry i zabawki, słodycze i artykuły papiernicze. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na następne kiermasze.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
Pod tym hasłem dzieci ze świetlicy przez cały listopad zbierały suchą karmę, puszki, smakołyki i koce dla zwierząt ze schroniska "Ciapkowo". Akcja spotkała się z szerokim odzewem. Wszystkie zebrane dary trafiły do potrzebujących zwierzaków, a dzieci za pomoc otrzymały od dyrekcji placówki podziękowanie i dyplom.

Andrzejki
Jest taki dzień w roku, gdy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Taka też niezwykła była zabawa andrzejkowa, która odbyła się w dniu 29. 11. 2008 r. w świetlicy szkolnej. Tego dnia dziewczęta i chłopcy mogli dowiedzieć się o swojej przyszłości, a w powietrzu czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec i dziwne cienie na ścianach. Zabawa była przednia.

Konkurs kolęd i pastorałek
W dniu 15. 01. 2009 r. w świetlicy szkolnej odbył się "Konkurs kolęd i pastorałek". Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali się śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. A oto zwycięzcy:
I miejsce - Natalia i Wiktoria Kruszyńskie, Patrycja Sikora
II miejsce - Mateusz Burzlaff
III miejsce - Benjamin Copuroglu i Kamila Smudzińska

Światowy dzień "Pluszowego misia"
Któż z nas nie miał w domu pluszowego miśka. To stary przyjaciel wszystkich dzieci. Można się w niego wypłakać, wyszarpać za ucho. Można się w niego wtulić, gdy dręczą nas smutki.
Odbył się także konkurs plastyczny "Miś w oczach dziecka". Wszystkie prace wykonane zostały bardzo starannie i z dużą fantazją.

Zabawa Karnawałowa
W naszej świetlicy odbyła się tradycyjnie już zabawa karnawałowa. Uczestniczyła w niej spora grupa dzieci zapisanych do świetlicy. Wesoła zabawa połączona była z wieloma ciekawymi konkursami m. in.: taniec na gazecie.
Zwycięzcy konkursów otrzymywali nagrody. Również zostały przyznane nagrody w kategorii "Najciekawszy strój karnawałowy", "Król i Królowa balu"

mgr Iwona Stępień

rok szkolny 2007/2008