MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

GAZETKA
„Biblioteka szkolna dzieci przywołuje…”

Zapraszamy do czytania haseł zachęcających do czytania.

WYSTAWA
„KSIĄŻKI duże, małe, stare, nietypowe…”

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowałyśmy wystawę o książkach. Zapraszamy do podziwiania różnorodnych eksponatów w gablotach w holu głównym.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Miesiąc Bibliotek Szkolnych pozwolił nam przyciągnąć wielu uczniów do biblioteki. Chętnych do udziału w konkursach i innych przedsięwzięciach było tak wielu, że z przyjemnością zorganizujemy święto za rok. Tymczasem przez cały rok zapraszamy do odwiedzania biblioteki. Tu ZAWSZE MOŻNA POCZYTAĆ, WYPOŻYCZYĆ KSIĄŻKĘ, POROZMAWIAĆ, ODPOCZĄĆ I ZRELAKSOWAĆ SIĘ PO LEKCJACH.

Odbyły się następujące wydarzenia:

1. Cała szkoła czyta uczniom - 30X o godz. 12.00 specjalny dzwonek dał sygnał do głośnego czytania w klasach.
  2. Od języka do czytelnika - czytamy łamańce językowe oraz rozwiązujemy rebusy i łamigłówki dla szkolnej główki. Tradycyjnie, każdy kto rozwiązał zagadkę przygotowaną przez nauczycielki bibliotekarki, dostał słodką nagrodę.

3. Wystawa w holu głównym: „Książki duże, małe, stare, nowe, nietypowe…”.

4. 30 X Dzień Noszenia Spódnic.

5. Kiermasz Starej Książki – 21 X.

6. Noc w bibliotece – 24 X.
  7. Na specjalne zaproszenie do spędzenia nocy w bibliotece mogli liczyć uczniowie, którzy najwięcej wypożyczają książek i aktywnie uczestniczą w Kole Przyjaciół Biblioteki. Wszyscy bawili się doskonale podczas przygotowanych na tę okoliczność konkursów słownych i sprawnościowych. Nikt nie grymasił przy przygotowaniu wspólnej kolacji, którą zjedliśmy z apetytem. Graliśmy w różne gry planszowe, obejrzeliśmy film. A przed snem (ułożeni w śpiworkach między regałami) słuchaliśmy opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę. Niektórzy byli już tak zmęczeni, że nie dosłuchali końca opowiadania i odpłynęli w objęcia Morfeusza. Wieczór pełen atrakcji i noc minęła błyskawicznie!

ILOŚĆ WYPOŻYCZEŃ