dataWYNIKI KONKURSU

dataDZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

"RODZINY ZASTĘPCZE TO ZWYKLI LUDZIE
ROBIĄCY CODZIENNIE NIEZWYKŁE RZECZY"

30 maja przypada oficjalny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W związku z tym odbyła się w Gdyni konferencja "Każde dziecko zasługuje na rodzinę", zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, przy współpracy CH Wzgórze.

Podczas konferencji odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny o tematyce rodzicielstwa zastępczego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

w kategorii szkoły podstawowe:
  I miejsce - Klaudia Firgon
 II miejsce - Patrycja Parasińska
III miejsce - Szymon Lange

w kategorii gimnazja
 I miejsce - Marta Cichosz
II miejsce - Nikola Burdzińska

Gratulujemy!

dataBRAINIACS 2013

dataDZIEŃ MATKI

dataWYCIECZKA DO GNIEWA

W dniu 13. 05. 2013 r. klasy 4 b, 4 c, 5 b wybrały się na wycieczkę do Gniewa. Na zamku czekało nas mnóstwo atrakcji. Według mnie wszystkim najbardziej przypadła do gustu żywa lekcja historii, którą poprowadzili Krzyżacy. Opróćz wiadomości historycznych zawierała dość sporo żartów.

Wszyscy bawili się świetnie. Ten mile spędzony dzień zakończyło wspólne ognisko.

Agnieszka Kijowska
kl. V B

dataWYJŚCIE NA KRĘGLE

Dnia 8 maja 2013 roku my, czyli klasa VI b udaliśmy się na szkolną wycieczkę. A mianowicie na kręgle do centrum U7 w Gdynia Głównej. Wyjechaliśmy spod Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni. Naszym środkiem transportu stała się kolejka SKM.
Gdy dotarliśmy na miejsce, cała klasa podzieliła się na cztery grupy. Niektóre osoby zamiast imion podały swoje przezwiska. Śmiem twierdzić, iż pracownik kręgielni wpisujący owe przezwiska trochę poprzemieniał literki. Ale nikt nie czuł się urażony, wręcz przeciwnie. Wszyscy dostaliśmy zabawne buty do gry. Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ każda grupa dostała darmowe frytki. A było ich bardzo dużo. Podczas gry nie obyło się bez śmiechu, świetnej zabawy oraz chodzenia do baru po kolejne koszyki frytek. Po dwóch godzinach rzucania kulą w kręgle, zdjęliśmy śmieszne butki oraz specjalne skarpetki ochronne. Następnie zostaliśmy obdarowani pięknymi, morelowymi balonikami, które oczywiście były jedną z największych atrakcji wyjścia.
Podreptaliśmy na dworzec, gdzie również bawiliśmy się świetnie. A dokładniej: kilka dni przed wyjściem na kręgle uczyliśmy się na lekcji przyrody o elektryzowaniu ciał. Próbowaliśmy tego zjawiska na swoich głowach, za pomocą balonów oczywiście. Nagle przyjechał nasz pociąg i musieliśmy jechać do domu. Dojechaliśmy na miejsce (muszę wspomnieć, że z ok. 24 zabranych balonów do kolejki zostało 15), pożegnaliśmy się ze sobą i udaliśmy się do domów.
To był fajny dzień!

Monika Maślakiewicz
Dominika Śliwińska

dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

dataWARSZTATY TERENOWE

Klasa VI a uczestniczyła w warsztatach terenowych "Ujmowanie i uzdatnianie wody" organizowanych przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki" oraz przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni.

Zajęcia odbyły się w Stacji Uzdatniania Wody "Reda". Warsztaty składały się z części teoretycznej, podczas której uczniowie zapoznawali się z metodami i sposobami uzdatniania wody. W drugiej cżęści zajęć zaś odbyło się zwiedzanie obiektów stacji, przedstawienie urządzeń i procesów technologicznych stosowanych na obiektach.

dataKONKURS EKO MODA

24 kwietnia 2013 r. odbył sie konkurs EKO MODA. Zaprezentowanych zostało 6 strojów przygotowanych przez uczennice klas piątych.

Jury oceniało pomysłowość, zastosowanie różnorodnych surowców wtórnych, estetykę wykonania prac, komentarz przygotowany do zaprojektowanego stroju oraz sposób jego zaprezentowania.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Alicja Kurdelska i Joanna Fijałkowska kl. V a

II miejsce - Klaudia Firgon i Agnieszka Kijowska kl. V b

III miejsce - Dominika Friedrich, Patrycja Gumowska i Klaudia Nowak kl. V c

Gratulujemy !

Zdjęcia z konkursu

dataTWÓRCZA LEKCJA

dataWIOSENNE WITRAŻE

dataAKADEMIA

8 maja 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczniowie klasy IV C i VI B przekazali ważne treści przygotowując scenkę o charakterze piknikowym. Młodzież podjęła bardzo ważny temat, który był sformułowany na dekoracyjnej zasłonie „1945 – 2013 - Pamiętamy, choć minęło wiele lat”. Obyśmy wszyscy pamiętali. Uczniów przygotowała polonistka Grażyna Dułak.

dataWYCIECZKA DO MUZEUM PIŚMIENNICTWA

Dnia 26 kwietnia o godzinie 8.05 wyruszyliśmy na wycieczkę. Do Muzeum Piśmiennictwa wkroczyliśmy z negatywnym nastawieniem, jednak gdy tylko nasze stopy postanęły w pracowni linorytniczej, wszyscy wzięliśmy sięe za pracę. Nasze dzieła były naprawdę przeróżne, a przy ich wykonywaniu świetnie się bawiliśmy.
Obejrzeliśmy też całe muzeum i zadowoleni wrócilismy do domu.

klasa VI D

Nasze prace

dataŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Do początku strony