POŻEGNANIE DESZCZOWEJ JESIENI
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Maria Kownacka - Stary, zielony miś
Zbych ma misia.
Ooo, od dawna, nie od dziś, jest u Zbycha już ten miś. Ten misio jest taki stary, że we wszystkich szwach ma szpary, z tych szpar prószą się trociny; grzbiet i pyszczek ma wytarty, Miś po prostu – nic nie warty!
No, a jeszcze oprócz tego jest koloru zielonego!
- Co? Kto słyszał? Miś zielony – to po prostu śmiech szalony!
Dlaczego miś był zielony, o tym nikt nie wiedział. Zbych nikomu nie powiedział. Ale wam, Jeżeli chcecie – powiemy w wielkim sekrecie.
Kiedy mamusia ze Zbyszkiem przyjechała do Warszawy, Zbyszek nic a nic nie miał wtedy do zabawy. I mamusia dla Zbysia uszyła śmiesznego misia z tego zielonego pluszu, co go kawałek od starego fotelika zostało.
I tak żyli Zbyś i miś w tej przyjaźni aż do dziś.
Aż tu dzisiaj wielkie święto! Urodziny dziś Zbigniewa. Dostanie on w podarku coś, czego się nie spodziewa! Zbudził się Zbyszek o świcie, przy łóżeczku jest stoliczek – bielusieńki i przybrany w narcyzy i tulipany. Na stoliczku – patrzy Zbyś, siedzi śliczny, nowy miś. Od łapeczek aż do uszu calutki z białego pluszu, oczy lśniące, mina harda, złoty dzwonek i kokarda.
Bierze misia Zbych nieśmiało. Miś to piękny jakich mało!
Biegną siostry, mama, tata:
- Żyj nam, Zbysiu, długie lata!
Kasia woła:
- Już od dzisiaj będziesz miał nowego misia!
Bawiły się dzieci ślicznie nowym misiem do wieczora. Było miło i wesoło, aż spać przyszła pora. Trzeba iść do łóżka. Uściskała mama Zbysia, położyła przy nim misia, wyszła na paluszkach.
Spogląda Zbych na misia – ten się rozparł z miną hardą, z złotym dzwonkiem i kokardą, nastawił pluszowe uszy, oczy w sufit wybałuszył.
Wyjrzał Zbych z łóżeczka, a tam siedzi w kąt wtulony jego miś zielony, zabiedzony nieboraczek, nos wparł w ziemię, pewno płacze.
Skoczył Zbych, nie myśląc wiele:
- Chodź, my starzy przyjaciele!
Kiedy mamusia zajrzała do dzieci – nowy, wspaniały miś spał na taborecie, a do Zbyszka przytulony chrapał stary miś zielony!
GÓRA GROSZA
Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w akcji "GÓRA GROSZA".
Od 21 listopada do 2 grudnia w kantorku między salami 29A i 31A zbieramy monety od 1 grosza do 5 złotych.
Zebrane fundusze zostaną przekazane Towarzystwu "Nowy Dom" i przeznaczone na pomoc m.in. dzieciom z domów dziecka oraz rodzinom zastępczym.
SYPNIJCIE GROSZEM!
DYŻURY W KANTORKU:
- Wtorki 7:50-8:00 oraz 12:30-12:50
- Środy 7:50-8:00
- Czwartki 12:30-12:50
- Piątki 11:25-11:45
ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ
Samorząd Szkolny ma przyjemność
zaprosić uczniów klas IV - VI
na dyskotekę Andrzejkową
we wtorek 27.11.2012 r.
w godzinach 15:45-17:45.
Wstęp 1 zł.
Wróżby Andrzejkowe - gratis
Serdecznie zapraszamy!
KOLOROWA JESIEŃ
Dzikie wino na ganeczku liściem się rumieni, drźy w powietrzu babie lato w jesieni, w jesieni! Jarzębiny, krzaki głogu stoją też w czerwieni, w sznur korali przystrojone w jesieni, w jesieni! Z drzew spadają złote liście, aż się w oczach mieni, tyle złota i korali w jesieni, w jesieni! |
Autor nieznany
Kolorowa jesień - prace uczniów
SPEKTAKL "SPOSÓB NA ALCYBIADESA"
Grafika pochodzi z alejka.pl
Dnia 15 listopada 2012 roku uczniowie klas piątych i szóstych wybrali sie do Multikina w Gdyni na spektakl pt. "Sposób na Alcybiadesa" prezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji.
Szkoła i jej wartości, co to takiego? Właśnie w "teatralnej" szkole rozgrywało się i jej, w dużym stopniu dotyczyło przedstawienie. Szkoła byłaby dla uczniów miejscem wyśnionym i wymarzonym, gdyby nie jedna rzecz - NAUKA. A może chodzi o to, by właściwie dryfować? Okazuje się, że szkoła może być zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów miejscem, do którego warto i chce się przychodzić. Najważniejsze to znaleźć wspólny język, coś, co pomoże się porozumieć, i to, jak myślę, jest ten własnie słwawetny Sposób, w którym najważniejszy jest człowiek i relacje uczeń - pedagog. Jeśli one są właściwe, sukces jest gwarantowany. A zatem uczniowie nie bójcie się szkoły i nauczycieli!
W "teatralnej" szkole sposób się sprawdza... tego i Wam życzymy.
KONKURS NA PROJEKT ULOTKI
Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt ulotki promującej segregację odpadów, recykling lub wyjaśniającą w jaki sposób spalanie odpadów w piecach domowych truje i rujnuje środowisko.
Projekty prac konkursowych należy wykonać na kartce w formacie A4, złożonej na 2 części. Prace wykonujemy indywidualnie. Dozwolone jest stosowanie różnych technik wykonania pracy.
Prace konkursowe należy złożyć do dnia 26 listopada 2012 r. do nauczycielek przyrody.
Planowana data ogłoszenia wyników 30 listopada 2012 r.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
LIDER LOKALNEJ EKOLOGII
W obecnym roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii, prowadzonego przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki". Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnych do działań na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa ekologicznego poprzez szerokie informowanie i przedsięwzięciach podejmowanych w tym zakresie.
Wszystkie zadania w ramach projektu realicowane będą pod hasłem "OCHRONA POWIERZCHNI ZIEMI" i skierowane będą do uczniów i ich rodziców.
Odbędą się liczne konkursy o różnorodnym charakterze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.
Projekt będzie trwał do 29 marca 2013 roku, o wszystkich zaplanowanych działaniach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły.
Szkolny koordynator projektu
Ewa Mejer
LISTOPAD
Przyszedł sobie do ogrodu stary, siwy pan Listopad. Grube palto wziął od chłodu i kalosze ma na stopach. Deszcz zacina, wiatr dokucza. Pustka, smutek dziś w ogrodzie. Pan Listopad cicho mruczy: nic nie szkodzi, nic nie szkodzi. Po listowiu kroczy sypkim na ławeczce sobie siada. Chłód i zimno. Mam dziś chrypkę. Trudna rada, trudna rada. Wanda Grodzieńska |