ŚWIETLICA SZKOLNA
Z życia świetlicy

Nasi najmłodsi świetliczanie ( 5-6 latki) podczas zajęć o ekologii

Konkurs ekologiczny Eko-ludek

Zachęcamy wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym. Tematem pracy plastycznej jest Eko-ludek wykonany z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie.
Na Konkurs, dzieci wykonają przestrzenne prace plastyczne z odpadów typu: papier, butelki, tworzywa sztuczne, folie, baterie itp. Technika wykonania pracy jest dowolna.

Cele Konkursu:
  1. podnoszenie świadomości proekologicznej,
  2. propagowanie dbałości o środowisko w miejscu zamieszkania,
  3. uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystywania odpadów,
  4. zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów, a także problem z ich usuwaniem,
  5. kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i troski o najbliższe otoczenie,
  6. wyrabianie właściwego stosunku do ochrony naturalnego środowiska z jednoczesnym zrozumieniem jego związku ze zdrowiem oraz stymulowanie dziecięcej aktywności w kierunku poznania i rozumienia otaczającej przyrody.

Nasza grupa świetlicowa

Dzieci ze świetlicy dbają o wystrój naszej szkoły:

Mali artyści przy pracy…