dataKLASY V C I VI C NA GÓRZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

We wtorek 19 czerwca klasy V c i VI c z wychowawczyniami wybrały na Górę Świętego Mikołaja, zwaną inaczej Świętą Górą, w mało znane, choć warte odwiedzenia miejsce. Pani Małgorzata Balsewicz opowiedziała uczniom wiele ciekawych historii związanych z rolą gór w historii, tradycji i mitologii. Okazało się, że w tym miejscu mogą odbyć się żywe lekcje historii, przyrody i religii. Zachęcamy do odwiedzenia Góry Świętego Mikołaja, która znajduje się tak niedaleko od naszej szkoły.

dataWYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

dataKLASA V C NA WARSZTATACH

Klasa V c na warsztatach w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W środę 13 czerwca klasa V c wraz z wychowawcą p. Dorotą Szajek i opiekunem p. Małgorzatą Balsewicz wzięła udział w warsztacie „Podróż w czasie” w Muzeum II Wojny Światowej. Poznaliśmy wojenne losy rodziny Jankowskich i rodziny Fryszman zamieszkujących kamienicę przy ulicy Puławskiej. Sami, odnajdując wskazówki ze zgromadzonych w zainscenizowanych mieszkaniach przedmiotach oraz dokumentach musieliśmy odtworzyć jak zmieniało się życie mieszkańców w trakcie wojennych lat. Pani edukator uzupełniała naszą wiedzę ciekawymi opowieściami. Pokazała nam też fragmenty głównej wystawy zapraszając na kolejne zajęcia i do zwiedzania Muzeum. Wrócimy na pewno. Na takich żywych lekcjach historii wiedza sama „wchodzi do głowy”.

dataGALA WRĘCZENIA NAGRÓD

W dniu 8 czerwca br. w Muzeum Marynarki Wojennej odbyła się gala wręczenia nagród, uczniom którzy zostali wyróżnieni w międzyszkolnym konkursie plastycznym i wokalnym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 52 w Gdyni z okazji 100 rocznicy powołania Marynarki Wojennej. W konkursie wokalnym uczennica klasy VI b Marysia Gandor zdobyła I miejsce śpiewając przy akompaniamencie gitary piosenkę "Hej, me Bałtyckie Morze". W konkursie plastycznym swoje prace zaprezentowali Paulina Borawska i Mateusz Reinhardt z klasy VI a oraz Oliwia Witbrot i Kamil Protasiuk z klasy VI c.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.

dataWYNIKI OLIMPIADY

dataSPACER BRZEGIEM MORZA

1 czerwca klasa VII C wybrała się na spacer brzegiem morza z Orłowa do Gdyni. Pogoda wakacyjna (kto by pomyślał??). W pięknym miejscy mieszkamy prawda?

dataWYCIECZKA DO WARSZAWY

28 – 29 maja klasy VII były na wycieczce do Warszawy. Pogoda bajecznie dopisała, humory wszyscy mieli wyborne. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca w naszej stolicy. Sami popatrzcie

Do początku strony

Starsze wpisy »