Dzisiaj jest          

dataKONKURS GEOGRAFICZNY GALILEO

 

  

  

 


dataKONKURS "ZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI"

 

  

Zapraszamy ptaki do Gdyni - XXI edycja konkursu

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Gdynia organizuje już XXI edycję konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił w konstrukcji karmników i budek lęgowych dla naszych latających towarzyszy.

W ramach konkursu przyjmowane są prace w dwóch równorzędnych kategoriach – budka lęgowa i karmnik. Autorom 10 najlepszych prac w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa może przyznać także do 10 wyróżnień w każdej kategorii oraz ewentualne nagrody specjalne. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają nagrodę pocieszenia w postaci pamiątkowego kubka.

PAMIĘTAJ!

  • Jeden uczestnik konkursu – jedna praca (budka lub karmnik).
  • Nie oceniamy prac pomalowanych farbami.
  • Do konkursu nie można zgłaszać budek lęgowych i karmników zakupionych w sklepach.
  • Prace złożone w konkursie stają się własnością organizatora i zgodnie z postanowieniami regulaminu po rozstrzygnięciu konkursu zostaną rozdane instytucjom, szkołom i mieszkańcom Gdyni, którzy wyrażą chęć umieszczenia ich na swoim terenie i zobowiążą się do dbania o nie.
  • Organizator nie przewiduje rezerwowania i zwracania prac wykonawcom.

Budki i karmniki należy dostarczyć do siedziby Wydziału Środowiska przy ul. 10 Lutego 24, w dniach 04 - 15. 02. 2019 r. (informacja w portierni).

Ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych, zgodnych z Regulaminem, upływa 15 lutego 2019 roku o godzinie 15:45.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni do dnia 28.02.2018 r., o czym szkoły zostaną poinformowane drogą mailową.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać od pracownika Wydziału Środowiska pod numerem telefonu 58 668 84 82.

Do pobrania: Regulamin konkursu Ptaki 2019

 


dataKLASA IV D W CUKIERNI

 

22. 01. 2019 r. klasa 4D poznawała tajniki cukiernictwa w Cafe Pellowski w Gdańsku. Dzieci wysłuchały Legendy o gdańskim Precelku, a potem zabrały się za wygniatanie ciasta na precelki, piernikowe ozdoby, pierniczki. Ostatnim etapem warsztatów było ozdobienie wypieków makiem, sezamem, wiórkami kokosowymi i orzechami. Każde dziecko otrzymało torebkę zrobionych wspólnie precelków i ciasteczek.

  

              

              

              

              

  

 


dataAKCJA "#PROJEKT MIASTO"

 

Dzięki współpracy uczniów naszej szkoły z Muzeum Miasta Gdyni wielka akcja "#Projekt Miasto" rozpocznie się w naszej dzielnicy. Miasto Gdynia tworzy Nowy Projekt Miasto, w którym my jako mieszkańcy Cisowej weźmiemy udział jako pierwsi. Masz coś do powiedzenia o sobie, swojej rodzinie, chcesz by to przetrwało, chcesz zostać zapamiętany, zostaw swoje fotografie dla potomności w "Kapsule Czasu Gdyni". Ciekawostki z życia ludzi każdej dzielnicy będą zbierane i archiwizowane w Muzeum Miasta Gdyni. Zapraszamy na spotkanie.

  

  

 


dataLIDER LOKALNEJ EKOLOGII

 

Uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu Lider Lokalnej Ekologii we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin przygotowali na godzinach wychowawczych Ekopostanowienia "Myślę logicznie bo ekologicznie"

  

              

              

 


dataWARSZTATY EDUKACYJNE

 

Uczniowie klasy 3A gimnazjum uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Sekrety Enigmy w Muzeum II Wojny Światowej w Ģdańsku.

            

            

            

 


dataSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

 

Czerwonka Natalia 7B
Teneryfa
Dominik Walczak 5C
Dulak Oliwia 8B
Musiał Natalia 4A
Muzeum II Wojny Światowej
- warto zaczerpnąć Gdańsk
Roplewska Kinga 4B
Cuda natury
- smutne drzewo, Hel
Walczak Nikola 3A
Kolańczyk Maja 7A
Wenecja
Baran Joanna 7A
Fontanna w Gdyni
Brzozowski Michał 4C
Wejście na Giewont
symbol Polskich Tatr
Brzozowski Michał 4C
Gandor Marysia 7B
Gorzejewska Martyna 8B
Kaszubowska Zosia 4A
Miejsce rozmyslań,
Gdynia Orłowo
Kuba Gajewski 8B
Mielewczyk Natalia 8B
Mostar
Oglęcka Karolina
Grecja
Sobieralska Anna 6B
Zachód Słońca w Rewie
Wodka Oliwia 7A
Nysa

 


dataINFORMACJA O KONKURSIE PRZYRODNICZYM

 

Regulamin konkursu

 


dataKROK W NOWY ROK W 4 D

Klasa 4d w pierwszym dniu nauki 2019 r. otrzymała od swojej wychowawczyni Pani Iwony niesamowitą niespodziankę z okazji Nowego Roku. Karty upominkowe z języka angielskiego!!!!! Każdy Uczeń mógł wylosować kopertę, w której znalazł prezent i to jaki!!!!! Nie mamy niestety zdjęcia szczęśliwych min dzieci - ale łatwo je sobie wyobrazić. Brawo - jaki wspaniały pomysł!!! Dziękują dzieci i rodzice.

Karty te upoważniają uczniów do bycia zwolnionym w następnym semestrze z jednej kartkówki lub 1-2 prac domowych, albo też 1 kartkówki i 1 pracy domowej. Od uczniów zależeć będzie wybranie terminu wykorzystania tych kart w następnym semestrze. Wśród kopert była jedna z niespodzianką upoważniającą do otrzymania jeszcze jednej karty podarunkowej.

 

   

 


dataPRZEDŚWIĄTECZNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W przedświątecznym tygodniu klasy były zaangażowane w „Przedświąteczny tydzień życzliwości”. Uczniowie wybierali najsympatyczniejszą koleżankę/kolegę, tworzyli przepis na udane koleżeństwo, dzieląc się swoimi refleksjami w klasie na godzinach wychowawczych.

Dodatkowo zorganizowaliśmy pocztę świąteczną, dzięki której dzieci mogły napisać miłe słowa do rówieśników i pracowników szkoły, nie tylko z okazji świąt.

Aleja Życzliwości to nasze dowcipne, optymistyczne sentencje i wiersze, które miały spowodować nasz uśmiech między lekcjami.

Mamy nadzieję, że ten tydzień pozytywnie nastawił naszych uczniów do świątecznej atmosfery.

Iwona Orlicka i Hanna Jarska

Galeria zdjęć

 


Do początku strony

« Nowsze wpisy           Starsze wpisy »