dataKLASA IV D W U7

Klasa IV d spędziła mikołajki w klubie U7. Zderzanie kręgli sprawiało dużo radości. Mikołaj nie zapomniał też o prezentach. Aż chciałoby się, by mikołajki trawały cały grudzień.

dataKLASA IV C W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniu dzisiejszym nasza klasa IV c była na warsztatach "Stara skrzynia. Co skrywa muzeum?" w Muzeum II Wojny Światowej. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z muzeum, eksponatami, które ono kryje oraz z tym jak je zabezpieczać i przechowywać. Uczniowie porównywali przedmioty dnia codziennego używane dawniej a dziś.

Drugą częścią było zwiedzanie części stałej muzeum, czyli eksponatów pochodzących z II wojny światowej.

Zajęcia były bardzo interesujące.

dataKLASA IV B W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 04. 12. 2018 r. klasa IV b była na warsztatach historycznych pt."Stara skrzynia. Co skrywa muzeum?" W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z muzeum jako miejscem, którego głównym zadaniem jest gromadzenie, zabezpieczanie i prezentowanie materialnych śladów historii.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali edukacyjnej, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwych „skarbów muzeum”, czyli eksponatów. Zadaniem uczniów podczas warsztatów było sporządzenie opisu i wykonanie rysunku jednego z eksponatów.

W drugiej części zajęć klasa odwiedziła fragment wystawy stałej – część, gdzie znajdują się przedmioty związane z życiem codziennym.

Do początku strony

Starsze wpisy »