"Face to face with the world"

Pomoc dla Ugandy

Dziś w niedzielę została otwarta jedna paczka. W ten szczególny dla nich jako chrześcijan dzień. Dzieci wraz z Panią Gladys Mirembe pięknie nam dziękują. Teraz oczekiwanie na nadejście drugiej paczki, która jest w stolicy Ugandy.

16. 02. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Spakowane zostały kolejne paczki dla podopiecznych Pani Gladys Mirembe.P

08. 02. 2020 r.

Spotkanie online z dziećmi z Ugandy


7 lutego 2020 roku odbyła się 3 lekcja online z dziećmi z Ugandy. W dzisiejszym spotkaniu wzięła udział grupa uczniów z klasy 5B i 7A. Nasi uczniowie przedstawili historię Gdyni oraz miejsca, które są ważne dla naszego miasta. Dzieci z Ugandy podały m.in. znaczenie kolorów na fladze ich kraju, powiedziały o roli rolnictwa, rybołóstwa w tym państwie. Ogromne podziękowania dla obu klas za pełną przyjaźni lekcję.


Galeria zdjęć

08. 02. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy


Dwie paczki wysłane do Ugandy przed Świętami Bożego Narodzenia są na tę chwilę w Johannesburgu w Południowej Afryce. To już bliżej niż dalej do Ugandy. Jeszcze trochę drogi przed nimi. Jednak warto czekać na ich nadejście i radość Pani Gladys Mirembe i jej podopiecznych, gdy w końcu dotrą do nich. Razem z nimi będziemy się cieszyć. A teraz zaczynamy pakować następne dwie duże paczki. I to wszystko dzięki cudownemu odzewowi Rodziców naszej szkoły i ich dzieci.

Placówka Pani Gladys Mirembe, jak i inne w Ugandzie, nie mają finansowego wsparcia w swym kraju ze strony rządu czy innych organizacji. Raz na jakiś czas udaje się im zdobyć pieniądze na zakup potrzebnych dzieciom rzeczy. Trzeba liczyć na pomoc ludzi dobrej woli i takimi ludźmi jesteśmy też my - społeczność naszej szkoły. Pani Gladys Mirembe udało się teraz kupić niewielką ilość potrzebnych asortymentów.

05. 02. 2020 r.

Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno - Edukacyjny


Dyrektor Pan Aleksander Kuźmin oraz nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w projekcie Face to Face with the World. Cieszymy się, że możemy brać udział w w programie, który za najwyższy priorytet ma dobro dziecka, programie, który uczy wrażliwości, empatii i tolerancji.
Projekt trwa do końca roku szkolnego choć liczymy na to, że nasi uczniowie będą chcieli uczestniczyć w nim jeszcze dłużej.

Certyfikaty otrzymali też nauczyciele biorący udział w projekcie.

11. 01. 2020 r.

Spotkanie online z dziećmi z Ugandy


W ramach kontynuacji projektu Face to Face with the World grupa uczniów klasy 5B i 7A spotkała się online z dziećmi z Ugandy i Panią Gladys Mirembe. Po krótkim przedstawieniu się nasi uczniowie przekazali wiadomości o naszym kraju pokazując jego granice, stolicę, główne miasta. Wymienili, opisali i pokazali symbole narodowe. Uczniowie zaprezentowali także sylwetki znanych Polaków - Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsę, Marię Skłodowską - Curie, Fryderyka Chopina, Irene Sendler, Zbigniewa Religę oraz Roberta Lewandowskiego. Nazwisko tego ostatniego było znane dzieciom z Ugandy. Uczniowie wymienili zwierzęta zamieszkujące nasz kraj oraz pokazali je na obrazkach.
Dzieci z Ugandy zaśpiewały hymn ich kraju. Wymieniły zwierzęta, które u nas możemy zobaczyć tylko w zoo. Po obu stronach monitora był uśmiech, a to on jest najważniejszy w tych spotkaniach.


Galeria zdjęć


10. 01. 2020 r.

Pomoc dla Ugandy

W ramach projektu Face to Face with the World nasza szkoła prowadzi lekcje online z dziećmi z Ugandy. Oprócz tego zbierane i wysyłane są dla nich dary. W ramach projektu można udzielić pomocy także w inny sposób. Jednak jest to już dla chętnych.

W poniżym artykule, Pani Anna Hora-Lis, autorka projektu Face to Face with the World, opowiada o projekcie "Zostań moją mamą. Zostań moim tatą". Może ktoś poczuje taką misję.

Artykuł>

10. 01. 2020 r.


Dzieci z Sinza Africa


Dzieci z Sinza Africa!! Piękne buzie!! Piękne serca!!

Za niecały miesiąc powinny dotrzeć do nich paczki. Powiadomi o tym Pani Gladys Mirembe pokazując zdjęcia.

Czekamy też na następne lekcje online. W planach mamy lekcje z geografii, fizyki, biologii i chemii. Czytać, pisać i liczyć dzieci mogą nauczyć się wraz ze swymi wychowawcami. Jednak zdobycie wiedzy z wyżej wymienionych przedmiotów już jest trudne z powodu braku nauczycieli przedmiotowców. Stąd pomysł na te lekcje, by choć w taki sposób pokazać jakieś doświadczenia z fizyki, chemii. Dysponujemy pomocami z biologii i geografii, które mogą być wykorzystane podczas lekcji online. Nasze panie dostosują materiał do odpowiedniej grupy wiekowej. Już mniejsze dzieci mogą zdobyć wiedzę o otaczającym je świecie.

02. 01. 2020 r.

Życzenia dla Ugandy


Pani Gladys Mirembe i jej praca. Pani Gladys pomaga dzieciom, które najczęściej nie mają rodziców. To z jej placówką nasza szkoła nawiązała współprace w ramach projektu Face to Face with the World.

Nasza szkoła przesyła Pani Gladys i jej wychowankom serdeczne świąteczne życzenia oraz takiego spełnienia by nadchodzący Nowy Rok był lepszy od poprzedniego.

23. 12. 2019 r.


Lekcja online z dziećmi z Ugandy


Dziś tj. 18 grudnia 2019 roku odbyła się pierwsza lekcja online z dziećmi z Ugandy, podopiecznymi Pani Gladys Mirembe. Uczniowie klasy 5D wraz z wychowawczynią Iwona Orlicką poznali nowych dalekich kolegów i koleżanki. Wszyscy przedstawili się sobie, powiedzieli o tym, co lubią robić. Dzieci po obu stronach monitora złożyly sobie świąteczne życzenia i zaśpiewały Silent Night i Feliz Nawidad.

Pani Gladys Mirembe ogromnie jest wdzięczna naszej szkole za okazane jej podopiecznym serce i pomoc.Dziękuje Panu Dyrektorowi za zaangażowanie. Pozdrawia całą szkołę. Do jej dzieci po raz pierwszy trafią paczki z darami.

Wspólne spotkanie online było pięknym nowym doświadczeniem dla wszystkich biorących dziś w nim udział. W następnym semestrze kolejne klasy wezmą udział w takich niecodziennych lekcjach-lekcjach, które uczą szacunku dla drugiego człowieka, niezależnie jakiej rasy jest on i jakiego wyznania.

Bardzo dziękujemy Pani Arianie Andrusz za czuwanie nad sprawnym działaniem połączenia online i wszelką pomoc techniczną, by dzisiejsza lekcja mogła się odbyć.

18. 12. 2019 r.


Pomoc dla Ugandy


Pani Monika Nawrocka - Jesiołowska zważyła przyniesione dla dzieci z sierocińca w Ugandzie zabawki, przybory szkolne, ubrania, plecaki i inne rzeczy. Waga pokazała prawie 70 kg. W tym tygodniu zostanie wysłanych ok. 40 kg darów,. Kolejne w następnym semestrze.

Ogromnie dziękujemy za okazane serce i hojność. Zbiórka pokazała, że umiemy się dzielić z innymi i chcemy pomagać. Ukłony w stronę Rodziców, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Zebranie w ciągu kilku dni prawie 70 kg darów przeszło nasze oczekiwania.

16. 12. 2019 r.