LEKCJA BIBLIOTECZNA "POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ"

16 stycznia w bibliotece szkolnej gościliśmy klasę Vc na lekcji bibliotecznej „Poczęstuj się książką”. Przedstawiliśmy nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie obejrzeli prezentację podczas której dowiedzieli się, iż biblioteka szkolna wzbogaciła się o 900 nowych książek o różnorodnej tematyce!!!

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do zapoznania się z nowościami.

KONKURS NA HASŁO REKLAMOWE

PROJEKT CZYTELNICZY W RAMACH NPRC

Podczas projektu czytelniczego przeprowadzonego w ramach NPRC klasa VIII C zapoznała się z ksiażką Katarzyny Ryrych "Król".

AKCJA „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ” – BOOKCROSSING !!!

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing - „Uwolnij książkę”.

Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei nasza szkoła przypomina o trwającej akcji i zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i nauczycieli do włączenia się. W związku z tym można przynosić do biblioteki książki z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na regale, umieszczonym w holu przy bibliotece szkolnej. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również zostały „uwolnione”.

Dziel się z innymi radością czytania !!!!

REALIZACJA PROJEKTU W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Podczas realizacji projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa I A zapoznała się z książką Anieli Cholewińskiej - Szkolik "Herbatka u Promyka i inne opowiadania".

Na każdego, kto ma ochotę poznać historię misiów z różnych stron świata książka czeka w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

5. EDYCJA KULTURY NA WIDOKU

Zapraszamy do 5. edycji Kultury Na Widoku, multimedialnego projektu, który daje dostęp do ponad 800 utworów, prezentując jednocześnie legalne źródła. Są to utwory - filmy, muzyka, książki online i spektakle teatralne. Zachęcamy również do wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach Polski i świata.

W szkole znajdują się plakaty, na których umieszczone są linki i kody QR, które umożliwiają dostęp do utworów (często w promocyjnych cenach lub bezpłatnie), po które można sięgnąć w każdej chwili – w parku na ławce, w domowym fotelu, czy w kawiarni.

Z okazji Stulecia Niepodległości również istnieje możliwość zapoznania się z kluczowymi utworami polskiej kultury z lat 1918-2018., które pomogą poznać i docenić dokonania polskich twórców, skłonią do refleksji nad upływającym stuleciem i pomogą zrozumieć fenomen Niepodległości.

Celem projektu jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa i różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. To projekt skierowany do wszystkich odbiorców - niezależnie od wieku, upodobań, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kultura Na Widoku wyrównuje szanse w dostępie do kultury. Prezentuje utwory i daje do nich dostęp na instalacjach multimedialnych, citylightach i tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek i urzędów gmin w całej Polsce. Sercem projektu jest strona internetowa www.kulturanawidoku.pl, która daje dostęp do wszystkich utworów.

Życzymy Wam, aby utwory w Kulturze Na Widoku były dla Was źródłem niezapomnianych emocji i ciekawych refleksji.

Jeśli zależy Wam na kulturze, korzystajcie z legalnych źródeł. Projekt jest finansowany ze środków European Union Intellectual Property Office.