Unihokej
w roku szkolnym 2014/2015

Mistrzostwa Rejonu rozegraliśmy bardzo dobrze, wygrywając we wszystkich kategoriach wiekowych SP i GIM. Uzyskaliśmy tym samym awans do gry o Mistrzostwo Gdyni.

W rozgrywkach tych awans do półfinału wojewódzkiego uzyskały dziewczynki ze szkoły podstawowej. Pozostałe drużyny naszej szkoły zajęły IV i V miejsce.

Dziewczęta spisały się znakomicie. Przez rozgrywki szły jak "burza", pokonując kolejno rywalki. Jednak w ostatnim, decydującym meczu, uległy późniejszym zwyciężczyniom rozgrywek. Ostatecznie zajęłyśmy II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk w Unihokeju dziewcząt.

Jednakże z uwagi na fakt, że dziewczęta w większości trenują dopiero rok jest to wielki sukces tych uczennic. Dlatego, patrząc w przyszłe rozgrywki unihokejowe, jesteśmy pełne optymizmu i chęci na zdobywanie sukcesu.

Trener drużyny Agnieszka Ławicka

Skład drużyny: Żerdziewska Daria, Milewska Oliwia, Kamińska Wiktoria, Cieślakowska Julia, Kreft Patrycja, Moszczyńska Oliwia, Witkowska Zosia, Bielska Magda, Doba Oliwia, Pstrągowska Wiktoria, Kobiela Zuzia
Trener: Agnieszka Ławicka

I TURNIEJ POMORSKIEJ LIGI UNIHOKEJA

Poza Igrzyskami Szkolnymi w unihokeja, na terenie Trójmiasta odbywają się inne zawody w tej dyscyplinie. Organizowany po raz pierwszy turniej pomorskiej ligi unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV - VI odbył się w styczniu tego roku. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy grający w jednej drużynie. W turnieju brało udział 6 mieszanych drużyn. Systemem gry był "każdy z każdym", rozegraliśmy zatem 5 meczy. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy III miejsce. Warto dodać, iż uczennica naszej szkoły, Daria Żerdziewska, została najlepszym zawodnikiem turnieju, natomiast wyróżnienie zdobyła Wiktoria Kamińska.

II TURNIEJ POMORSKIEJ LIGI UNIHOKEJA

Druga edycja turnieju pomorskiej ligi unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV - VI odbyła się w naszej szkole w połowie marca tego roku. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem innych drużyn, które licznie zgłosiły się do tego turnieju. Dodatkowym atutem rozgrywek było liczne grono rodziców zgromadzonych na trybunach. Tym razem chętnych było aż 9 drużyn z Gdańska i Gdyni. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali oddzielnie.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta, które wykazały się wielkim zaangażowaniem i wolą walki. Turniej ukończyłyśmy na II miejscu poprawiając poprzedni rezultat. Nasza drużyna nie grała w pełnym składzie i z uwagi na zdobyte miejsce zasługuje na wielkie uznanie. Warto nadmienić, iż najlepszą zawodniczką tego turnieju została Oliwia Milewska, natomiast wyróżnienie zdobyła Julia Cieślakowska.