dataKONKURS FOTOGRAFICZNYaparat

Samorząd Szkolny ma przyjemność zaprosić do udziału w Konkursie Fotograficznym "WIOSNA ACH TO TY".

Zdjęcia zrobione przez Was (maksymalnie 3 sztuki) wywołane w formacie 15x21 cm i podpisane z tyłu imieniem, nazwiskiem oraz klasą proszę przynosić do 18 maja do Pań: Katarzyny Korczak oraz Doroty Rychert.
Wasze konkursowe zdjęcia muszą być również zapisane na płycie CD i oddane razem z ich "papierową" wersją.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Czekają nagrody.

Uchwyćcie wiosnę aparatem!

dataŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Plakat pochodzi ze strony www.dzienziemi.org.pl

W bieżącym roku obchody Światowego Dnia Ziemi, odbywać się będą podczas obchodów Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi ogłoszonego przez ONZ.
W Polsce Światowy Dzień Ziemi '2012 obchodzić będziemy pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich".

Galeria prac uczniów

dataWYCIECZKA DO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO

przewrotne oko

przewrotne oko    przewrotne oko

12 kwietnia 2012 r. klasa IV b zapoznała się z najnowszą wystawą przygotowaną w Experymencie "Kalejdoskop - przewrotne oko". Najbardziej zaskakującym stanowiskiem był "Magiczny sześcian". Niewiarygodne!!! Gdy wkładamy do niego rękę - znika!!! Największą popularnością cieszył się "Kalejdoskop twarzy". Ciekawe zjawiska można zauważyć podczas oglądania "Kolorowych promieni", zaobserwowaliśmy różne zakrzywienia światła. Pobyt na tej wystawie uważamy za pouczający. Odkryliśmy różne tajemnice z zakresu optyki. Serdecznie polecamy!!

Przygotował
Jarek Skorupa kl. IV b

przewrotne oko    przewrotne oko

dataWIELKANOC 8. 04. 2012 R. - 9. 04. 2012 R.

Cukrowy baranek

Ewa Szelburg – Zarembina

Cukrowy baranek

Ma złociste różki.

Pilnuje pisanek

na łące z rzeżuszki.

A gdy nikt nie patrzy,

chorągiewką buja

i cichutko meczy

święte „Alleluja”.

dataWIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W tym roku wiosenna przerwa świąteczna trwa od 5 kwietnia do 10 kwietnia.
Obejmuje okres Świąt Wielkanocnych, tj. od Wielkiego Czwartku do wtorku po Poniedziałku Wielkanocnym włącznie.

Udanego wypoczynku!

dataWYJŚCIE DO KINA

4 kwietnia 2012 r. wybraliśmy się z klasą IV b do kina w Rumi na film "Królewna Śnieżka". Na początku każdy myślał, że ten film będzie nudnawy, ale okazał się rewelacyjny. Do baśniowej, spokojnej opowieści wprowadzono liczne zwroty akcji. Śnieżka ze spokojnej, miłej i posłusznej dziewczyny przeobraziła się w zbuntowaną i waleczną przywódczynię bandy karłów. Film został stworzony z pomysłem, miło się go oglądało.

Przygotowała
Agnieszka Kijowska kl. IV b

Zdjęcie pochodzi z filmweb.pl

dataSPRAWDZIAN W KLASIE VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szóstoklasistów czeka pierwszy ważny egzamin szkolny.
3 kwietnia 2012 roku, o godzinie 9.00 w całej Polsce uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zasiądą do sprawdzianu podsumowujacego ich dotychczasową wiedzę. Jest to egzamin pisemny, trwa jedną godzinę i można na nim uzyskać maksymalnie czterdzieści punktów. Za wszystkich uczniów klas VI trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

dataKWIECIEŃ

kwiecień

"Kwiecień" - Chwastek - Latuszkowa Teresa

Kwiecień stary pleciuga